şükela:  tümü | bugün
  • "star trek" için klingon dilini de kurgulamış olan marc okrand'ın "atlantis: kayıp uygarlık" filmi için geliştirdiği alfabe ve yapay dil... eski yunan ve hitit dillerinde kullanılan "boustrophedon" yöntemiyle, bir satır sağdan sola, diğeri soldan sağa doğru okunacak biçimde yazılır...

bir zamanlar babil kulesi'nin sakinleri tarafından kullanılan ilkel diyalektleri yeniden kurgulamak hayalinin ürünlerinden biridir...
  • atlantisli anlamında kullanılması da hoş olabilir. zekiye the atlantean mesela...
  • yardımsever bir suser..
  • güzel bir kardeşimiz kendisi. nba ve basketbol hakkındaki entry'lerini keyifle okuyorum. hani çok da bilgi sahibi değilim zaten. kesinlikle ekşisözlük'teki basketbol gıcıklarından biri değil. kutsal bilgi sözlüğü kavramına son derece güzel şekilde katkı veriyor.
  • lebronu seviyor mu aşık mı anlayamadığım yazar kardeşimiz ama abartmayı sevdiği kesin
  • james'in 1,2,3 hatta 4 numaraları oynayabiliyor olması lise yılları dahil gerçek mevkisinin 3 numara olduğunu değiştirmiyor. koçlar takımın ihtiyacına göre çok yönlü oyuncuları değişik pozisyonlarda kullanma lüksüne sahiptir. ayrıca james lige girdiği günden beri tek bir pozisyonda kalan bir oyuncu olmadı, maçtan maçayı geçtim, aynı maçta dahi birden fazla pozisyona geçtiği oluyor. dün de okc'ye karşı 5 numara oynadı bir ara, ama "artık pivot oldu" demiyoruz. yıllardan beri bir çok playoff maçında 4 numaraya geçiyor ama "kısa forvet değil" diyebilir miyiz? kısacası dünkü çocuk değiliz, bu herifi ve ligi de iki gündür takip etmiyoruz, özellikle james'in kariyeriyle ilgili bilmediğim çok az şey vardır. başka yerden, başkalarından gel. cevap vermeye değer bir arkadaşsın ama gaiplere karıştı falan nedir onu da anlamadım. benim bildiğim sen o dönemler muhtemelen gelene geçene küfür ettiğin için sözlükten atıldın. ben en fazla işten güçten bir süre girememişimdir. takılma böyle şeylere. severim seni.

abartmayı seviyor, lebron'a aşık falan diye saçmalayan diğer küçük kardeşime ise meydanı bırakıyorum. istediği gibi, daha da fazla sallayabilir.
  • kraldan çok kralcı .*

kendisini ifşa ediyorum
  • son zamanlarda sözlükte nba ile alakalı en güzel entryleri yazan adam. gerçekten yazdıklarını büyük bir keyifle okuyorum. sadece cleveland ve lebron entrylerini okumuyorum. *

şaka bir yana adamın cavs hakkında daha subjektif yazması çok normal, seviyor abicim adam takımı ve lebronu. aynen devam birader, vallahi nba'e geri döndüm sayesinde.
  • lebron james hayranlığına rağmen* nba ile ilgili entrylerini keyifle okuduğum yazar. hangi takımın taraftarı olduğu önemli değil, herkese hakkını veriyor. birbirine ana bacı söven onlarca kişinin arasında böyle yazarlara ihtiyaç var gerçekten.
  • lebron hayranı, cavs'ı tutuyor ama entry'lerini hakaret etmeden, fikirleri çerçevesinde, mantıkla yazıyor, güzel yazıyor. herkesin birbirine hakaret ettiği leş gibi sözlük ortamında sevdiğim tek cavs'li.