şükela:  tümü | bugün
  • kadıköy sokaklarında karşımıza çıkan yeni bir söylem. acaba adadaki at arabalarını mı protesto ediyorlar diye düşünmekteydim ki bir twitter hesabı ile karşı karşıya kaldım. güzel şeyler paylaşıyorlar ve gördüm ki hiç de düşündüğüm gibi adadaki faytonlarla filan alakalı değilmiş mevzu. mevzu bahis atlarsa gerisi teferruatmış.
  • çıkışı öncesi sosyal medyada gizemli tanıtımlarına denk geldikçe "yeni bir 'edebiyat dergisi aforizmaları' kitabı değildir umarım" diye düşünüyordum, neyse ki değilmiş.

    ediz altun'un kaleminden çıkan romanın arka kapak tanıtımı şu şekilde:

    günah keçisi kendisi mi seçilmişti yani? günah keçileri, hep başka insanlar olmaz mıydı? haberlerde başına kötü şeyler gelen binlerce insan, kendisinden hep çok uzakta değil miydi? uçak kazalarında veya terör olaylarında hep başkaları ölmez miydi? hep başkalarının başına düşmez miydi tuğlalar ya da denizde çok açıldıkları için hep başkaları kaybolmaz mıydı? seller ve depremler hep başka yerlerde olmaz mıydı? başkalarına çarpmaz mıydı yıldırımlar, göktaşları? şimdi onlardan biri mi olmuştu?
    bu reva mıydı mühendis kaan’a?

    modern zaman türkiye’sinde tükenmişliğin ve çözümsüzlüğün pençesinde bir adamın hikâyesi bu. manipülasyonun gücünü iliklerinize dek hissedeceğiniz, laptop kameralarınıza bant çekmeyi yeniden düşüneceğiniz, bir çırpıda okunacak bir macera.