şükela:  tümü | bugün
  • her sene dejavu gibi yaşadığım olay. abd dahil birçok ülke madalyaları silip süpürürken ve hiç adı sanı duyulmayan ülkeler bile destan yazarken türkiye'nin esamesinin bile okunmaması spordan ne kadar uzak bir durumda olduğumuzu göstermektedir.

    spor denildiğinde bir tek futbolu anlayan onda da gerçek bir başarı gösteremeyip yabancı futbolcu ve menajerleri zengin eden bir futbol stratejisi olan bir ülkeyiz.

    onun dışında hiçbir sporda yokuz. spor kültürü olan bir millet de değiliz. tabii bu durumun siyasi, dini, kültürel ve ekonomik çok sayıda sebebi var. işin aslı çoğu islam ülkesinde spor kültürü yok.

    bunun geliştirilmesi için neler yapılması gerektiği dikkatlice etüt edilmelidir. yapısal sorunlar çözülmeden bu konuda net ve tam bir değişim ve gelişim sağlanamaz.
  • (bkz: türkiye'nin katıldığı spor organizasyonlarını izlerken üzülmek)

    ülkemizde birçok spor dalına değer verilmediğinden mütevellit maalesef olan durumdur. ama voleybol altyapısı, kısmen basketbol altyapısı o kadar kötü değil ancak iş amatör sporlara gelince durum içler acısı. 9 final hedefiyle gidilimiş bu şampiyonaya. bakalım daha neler olacak?