şükela:  tümü | bugün
  • çoğu bankanın atmsinden günlük en fazla 1500 tl çekilebilmekteyken saçmadır. 1000 tl çeken için kolaylıktır sadece. atmeye 990tl tuşu koymakla aynı mantığı içerir.
    dipçe;işbu beyan sadece para çekme kısmını içerir.
  • iban numarası girerken büyük kolaylık sağlar.

edit: lan olm bunu niye debeye soktunuz amk iyice şaşırdınız kendinizi ha
  • milyon milyon, milyar milyar para çekerdik o dönemden kalma.
  • sıfırlamak tabirine ne kadar yabancı olduğumuzu gösterir.
  • kaç yıldan beri atm kullanıyorum ama genelde üç haneli meblağları bile çekmediğim için varlığından haberdar olmadığım tuş. üşenmesem kalkıp o tuşa bakmaya gidicem en yakın atm ye
  • çocuk sözlük yazarlarının bilemeyeceği tuş.

paradan 6 sıfır atılmadan önce mesela 50 tl çekmek istiyorsak 50 yazar sonra 000 tuşuna 2 defa basardık, hey gidi günler...
  • artan ve artmaya devam edecek olan ensflasyona hazırlık olabilir. 2006 yilinda dolasimda %25 100 tl, %50 50tl varken, 2016 itibariyle %25 200tl, %50 100tl vardir (rakamlar yaklasiktir +-2 %)
  • yıllar önce şifremi 1000 yapmama vesile olmuş tuş. o zamanlar şifreyi girerken işlevini yerine getirebiliyordu bu tuş. iki tuşla şifre girebilmek benim için inanılmaz bir haz idi. o tuşu asla unutmayacağım.
  • eylüldü, okula yeni başlamıştım. kuru bir rüzgar saçlarımı okşuyordu. yemek kartıma para yüklerken öğrenci numaramdaki 000 kombosunu hatırlayınca heyecanlanmıştım. 000 kısmına gelince kendi kendime muzip bir gülümseme atıp 000 tuşuna basmıştım. o gün, o an hayat durdu.

amk binlerce lira mı yatırıp çekeceğim ben bir buçuk liraya yemekhanede yemek yiyen adamım öğrenci numaramı yazarken çalışmayan üç sıfır butonunun amına koyayım. adaletini sikeyim dünya ben akşam yemeğine gidiyorum. akşam da patso gömerim.