• ola ki bu taktik işe yaramazsa pin kodunu 2 tabanında girerek neo'yu çağırabilir, yahut matrix'e girebilirsiniz. *
  • hiç bir işe yaramayan olay.düşünün ki 6226 diye pin kodunuz var. ee?

zaten çoktan yalanlanmış bu.

http://www.snopes.com/business/bank/pinalert.asp
  • çok dikkatli olmamız gereken eylemdir "atm pin kodunu tersten girmek" eylemi. zira; biz her şeyi abartırız, atm pin kodunu defalarca tersten gireriz polis çabuk gelsin diye, bu sefer kartı bloke ederiz.

-hadi lan çabuk çek parayı.. vururum seni..
    +bir dakika çekiyorum lütfen.. durun.. ay.. (bu arada elli defa yanlış girdi pini).. ay ne diyo bu be..
    -ne yaptın ulan sen, kartı bloke etmişsin pezevenk!!!
    +abi valla bilmeden.. abii abiii ben de bilemedim valla abi. lütfen abi..
  • bu atm'ler öyle cihazlar ki pin kodunu tersten girince polisi çağırdığı gibi iki ters bi düz girilince de bir dansöz ve saz heyeti çağırıyor.. bunu çok nadir kişi bildiği için aramızda kalsın..
  • defalarca yapıldığında kartın canına okuyacak eylemdir. sonra uğraş dur bloke olmuş kartı düzeltmek için.

-merhaba bok bank, ben ayşegül nasıl yardımcı olabilirim?
    +ya benim kartım bloke oldu..
    -adınız neydi?
    +serkan hülleci.
    -serkan bey kartınızın size ait olup olmadığını belirleyebilmemiz için bize banka numaranızı tuşlamanız gerek.
    +tamam yaparım diit düüt doot diiut diit diit duut dit dit.
    -serkan bey kartınızın arkasında yazan 10 haneli numarayı girin ve # 'ya basın.
    +hahahahahağ kontör mü yüklüyor serkan lan, ahaha
    -ekşi sözlük'te diyalog yazmıyorduk ne zamandır güzel oldu bu :)
    +olum hadi ben kapatıyorum, telefon çok yazdı hehe
    -kendine iyi bak kanka :)
  • "atm pin kodunu tersten girmek", affedersiniz ama avam dilinde (evet biz asillerin kullanmadığı dilde yani) tersten görmek kalıbı vardır, hatta (ara: tersten görmek) şeklinde sözlükte aratabilirsiniz, işte o kalıbı hatırlatan eylemdir.
  • banka müşteri hizmetleri ile garip bir diyaloga girme sebebidir.

mt: buyurun hede bey/hanım, size nasıl yardımcı olabilirim?
    m: eeööö, şindi, şifreyi tersten girdik, yani 1947 değilde 4719.
    mt: efendim lütfen bana şifrenizi söylemeyiniz.
    m: hee, tamam da tersten yani. 4719.
    mt: hede bey, şifrenizi bana söylemeyiniz. güvenliğinizi için hede hödö.. ayrıca tersten derken? mesela 1234 yerine 4321 mi?
    m: yok benimki 1947, ben 4719 girdim.
    mt: efendim şifrenizi... neyse. zaten ters değil o. her neyse ama işleminizi yapmak için şifrenizi doğru sırayla...
    m: youv bacım. gontur bitti, bir pezevenk tamponu düşürmüş, kaçmış. çizik te var. kasko yok ama. 155 i arıyacaktık. gontur olmayınca arkadaş dediydi tersten yapalım. aslında bize de ters ama neyse.
    mt: beyefendi, bildiğim kadarıyla 155'i ücretsiz arıyabiliyor olmanız lazım.
    m: (arkadaşına) lan ücretsiz diyo...
    ark.: olurmu lan karttan çekiyorlar yıllık işlem diyeeee.
    m: şimdi burdan 155 i arıyabilirmiyiz?
    mt: evet beyefendi, kartınızla ilgili başka bir işlem yapmak istiyor musunuz?
    m: ya şindi benim hattın da pini 1947, gredi kartınında. 155 i arıyınca nerden düşecek.
    mt: dıt, dıt dıııııt, dıt dıt dııııııt. *
    m: kapadı lan. eee telefon kartı da bitti, lan yavşak neyle arıycaz 155 i şimdi?
    ark.: bak arızalı ankesör için ücretsiz 122 arayın diyo. çevir la.
    m: dur.

(bkz: bitmez)
hesabın var mı? giriş yap