şükela:  tümü | bugün soru sor
  • cok basit kural karti takiyorsun ve islemin icin 2.5 dk kural tanimlaniyor.. bu sure icinde islemin yapilmadiysa kartin iade ediliyor ve 10 dk atm islemlerine kapatiliyor.. bence milliyetciligin tavan yaptigi toplumlara getirilmesi gereken kural..
  • 2,5 dakika az mı çok mu bilemem ama bazı kişiler gerçekten isyan ettiriyor. özellikle para yatırmaya çalışıp yatıramayan kişiler 20 kere deniyor yapamıyor tekrar devam ediyor denemeye arkada bekleyen varmış kimin umrunda. ben olsam en azından yapamadım diye utancımdan giderim birkaç denemeden sonra. böyle bir uygulama için 5-10 dakika arası verilip gerçekten yapılabilir. bana böyle bir imkan sunan banka olsa bir seçim yapmak durumunda olsam bu hizmeti sunan bankayı seçebilirim.
  • olmasın diyeceğim ama yeri geliyor öyle tipler görüyorum ki sanki ülkenin dış borcunu imfye falan ödemeye çalışıyor 1 saat...
  • özellikle bir havalimanı atm'sinde 10 dakika bekledikten sonra bir 10 dakika da meraktan bekledim acaba atm bu adama ne verecek diye. lazım yani, hiç değilse 25 dakika kuralı gelsin çünkü 25. dakikada adam hala atm ile sevişiyordu.
  • oldu olacak tüm beceriksizler ölsün; ne maganda, ne varoş, ne çirkin kimse kalmasın. hatta, yaşamak paralı olsun, parası olmayan sıraya girsin.
    sözlük için iq, oy kullanmak için eq ortalaması alınsın. sigara içenler sokakta, evde; karada, denizde içemesin.
    sıkıldım ya çok sıkıldım; sözlükten sıkıldım, çaylak olacağım ben. oh, miss...
  • atm denen zimbirtilarin kendileri tarafindan delinecek kuraldir.

ornegin, garanti bankasi'nin zimbirtisi sirf 3 dakika para sayiyor, hicbir sorunu olmayan gicir gicir paralari bile gecersiz diye iade edip dorduncu besinci denemede falan kabul ediyor. garanti atm'inde basit bir para yatirma islemi icin 6-7 dakika bekliyorum. siz neyin 2.5 dakikasindan bahsediyorsunuz kuzum allahaskina?
  • tek atm olan parselde geçerli olmasını istedigim kural. çift atm olan parsele gitsinler orada tüm tuşlara bassınlar istedikleri kadar eğlensin, oynasınlar. işimiz gücümüz var..
  • olumlu yaklaşmak gerekiyor bence. fakat 2.5 dakika az bir süre. günümüzde insanlar malum zamanla yarışıyor. herkesin gitmesi gereken bir yer, yetişmesi gereken bir şeyler var. bunca koşuşturma arasında önünde bir kişi 20 dakika para yatıramayınca insan sinirleniyor. bu sebeple birkaç defa okula geç kalmışlığım olmuştu. mesela 6-8 dakika gibi bir sürede bu sistem gelse hiç de fena olmaz. yaklaşım olarak doğru, süre olarak tartışılması gereken bir konu bence.
  • yetmez ama evet dediğim önerme (bu ne la kendimden tiksindim)

hanımlar, alınmayın ama sizi bankamatik başında görünce yolumu değiştiriyorum, gidip alışveriş falan yapıp geri dönüyorum ki hala oradasınız.

bankamatik tecrübesi olmayana hiç sözüm yok; delikanlı gibi yardım istiyor, öğreniyor ve işini bitirip gidiyor. çok yardım ettim oradan biliyorum.

ama söz konusu saygısız kezban/kamiller gibi çok bilmişler olunca;

- illa o telefon çıkarılıp konuşuluyor, duymak istemediğim birçok şeye maruz kalıyorum. kaçamıyorum lan kuyruk orası, git başka yerde konuş aminyum!

- çantadan kartın çıkarılması ve geri konması seremonisini izliyorum. yemin ediyorum bu ülkede putin böyle seremoniyle karşılanmıyor.

- bir türlü bitmiyor o işlem. allahım bitiremiyor.. doluya koyuyor olmuyor, boşa koyuyor dolmuyor. yaptığı da yüz lirayı havale etmek. allahım resmen şu an o daralmayı yaşadım lan.

- adab-ı muareşet gereği (sana demedim kezban) bankamatik işlemi, kuyrukta çok kişi varsa eğer, kısa tutulmalıdır. virman falan deneyenler gördü bu gözler!

n’olur azıcık kibar olun artık. olamıyorsanız süre sınırı gelsin gerçekten.
  • artık her işini internetten hallediyorsun.
    para çekme işlemi de qr code sayesinde 10-15 saniyeye indi.

2.5 dakika fazla bile olabilir.