şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: iyi insan)

(bkz: düşünceli insan)

üst üste kartı çıkarıp sokup çıkarıp sokup işlem yapmadıktan sonra zaten kızacak bir şey yok da, özür dilediği zaman kızacağım varsa da kızamıyorum. utandırmayın böyle kendimden...
  • bu topraklarda çok fazlasıyla denk gelinmese bile karşılaşıldığında ne denli sinirli bir ruh halinde olsan bile seni yumuşatabilen ve içinde tatlı bir gülümsemeye vesile olan insandır.

buna benzer çok fazla konu mevcuttur. minibüsten inerken teşekkür edip iyi akşamlar dileyenler, yürüyen merdivende solda duran arkadaşını uyaranlar, kimi minibüs duraklarında sıraya giren insanlar hala varlar.
  • birden fazla işlem yapmam gerekiyorsa, birincisini tamamladıktan sonra kartımı alıp ne kadar uzun olursa olsun tekrar sıraya giren insan olarak diyebilirim ki, en asil duyguların insanıdır.
  • ben değilimdir, çünkü işlemim asla uzun sürmez. fakir olabilirim, o ihtimal var.
  • siktir ol git.

sıranı ver geç en arkaya
  • bu kisi ben oluyorum. birazcik empati yeterli bunu yapabilmek icin. sanirim bu kibarligim sayesinde defalarca denk geldigim soyle bir grup da var: "benim islemim uzun surecek, sizin kisaysa gecip halledin."
  • bazen gerçekten özür dilemesi gereken insandır. sırada bir sürü kişi var ama yavşak gerine gerine, uyuz uyuz, etrafı seyrede seyrede işlem yapıyor. tuşlara bile ağır çekim basıyor. atm'ye para yatırcak ama beyinsiz olduğu için beceremeyip 10 dakika bekleten adam gördüm ben. tabiki böylesi özür dilemeli. ibne çadır mı kurdun atm önüne, babayın malı mı ha?
  • bunun bir de atm işlemine yardımcı olmanızı rica edeni var.

bir şoför amcaya denk gelmiştim. ömründe atm yle işi olmamış. çalıştığı yerden acil bir havale yapılması lazımmış. bunu yollamışlar, tabi mesai saatlerine yetişememiş. elinde kagit kurek, dokunsan ağlayacak halde uğraşıyor da uğraşıyor. en son benden rica etti. peki deyip hallettim. amca, teşekkür etmeyi geç tüm aileme dualar etti. telefon numarasını verdi, yolda belde kalırsın, acil işin olur beni ararsin, sakın çekinme allah razi olsun senden deyip gitti.

bir tane de ösym sınavı için denk gelmiştim. onumde 30 lu yaşlarda bir kadın var. dakikalarca uğraştı uğraştı yapamadı. eli titriyor görüyorum. dondü bana yardımcı olabilir misiniz lütfen? dedi. bu sıra sinirden dişlerini sıkıyor, çok belli telaşı var. neyse ben de ilk başta yatıramadım parayı, parayı atm almadı. baktım kadın gitti gidecek. ıyi misiniz? diyr sordum. soruyu bekliyormuş zaten. kardeşine ben yatırırım demiş bu ücreti. aradan biraz zaman geçmiş. bugünü son yatırma günü sanıyormuş. saat te 10 küsur. mahvoldum ben. ne diyeceğim ona diye anlattı olayı ağladı ağlayacak. bu sıra yan atm boşaldı, geçip parayı yatırdım. makbuzunu aldım verdim. tamamdır der demez kadın salya sümük bana sarıldı, bırakmıyor? en son peki tamam deyip zorla geri çekildim. 30 defa falan teşekkür edip vardı gitti. sonra farketmiştim son gün de değilmiş zaten. ayin 23 ya 23 ünün 23.59 una kadar süre var. bu da 22 den 23 e geçince bitecek sanmış galiba ya da öyle kodlamis kendini.
  • gevşek!
  • benim bu insan özellikle birkaç işlem yapacaksam ve ilk işlem uzun sürdüyse kuyrukta bulunan insanlar beklemesin diye kartımı alır sıranın en arkasına giderim ya da işim acele değilse bir başka atm'ye giderim.