• (bkz: iyi insan)

(bkz: düşünceli insan)

üst üste kartı çıkarıp sokup çıkarıp sokup işlem yapmadıktan sonra zaten kızacak bir şey yok da, özür dilediği zaman kızacağım varsa da kızamıyorum. utandırmayın böyle kendimden...
  • bu topraklarda çok fazlasıyla denk gelinmese bile karşılaşıldığında ne denli sinirli bir ruh halinde olsan bile seni yumuşatabilen ve içinde tatlı bir gülümsemeye vesile olan insandır.

buna benzer çok fazla konu mevcuttur. minibüsten inerken teşekkür edip iyi akşamlar dileyenler, yürüyen merdivende solda duran arkadaşını uyaranlar, kimi minibüs duraklarında sıraya giren insanlar hala varlar.
  • birden fazla işlem yapmam gerekiyorsa, birincisini tamamladıktan sonra kartımı alıp ne kadar uzun olursa olsun tekrar sıraya giren insan olarak diyebilirim ki, en asil duyguların insanıdır.
  • ben değilimdir, çünkü işlemim asla uzun sürmez. fakir olabilirim, o ihtimal var.
  • bu kisi ben oluyorum. birazcik empati yeterli bunu yapabilmek icin. sanirim bu kibarligim sayesinde defalarca denk geldigim soyle bir grup da var: "benim islemim uzun surecek, sizin kisaysa gecip halledin."
  • bazen gerçekten özür dilemesi gereken insandır. sırada bir sürü kişi var ama yavşak gerine gerine, uyuz uyuz, etrafı seyrede seyrede işlem yapıyor. tuşlara bile ağır çekim basıyor. atm'ye para yatırcak ama beyinsiz olduğu için beceremeyip 10 dakika bekleten adam gördüm ben. tabiki böylesi özür dilemeli. ibne çadır mı kurdun atm önüne, babayın malı mı ha?
  • tüm yurda yayılması temennisi ile velled dalin amin.
  • gevşek!
  • ibne midir nedir? diye arkasından konuşulacak adamdır. *
  • hafızasını kaybetmiş ve bir şekilde orta doğu çöplüğüne düşmüş bir isviçreli olabilir. aksi durumda maalesef öyle birisi yoktur
hesabın var mı? giriş yap