şükela:  tümü | bugün
  • 1 agustos 2017 vakıfbank para güvenliği rezaletini okuduktan sonra kullanmaya karar verdiğim yöntemdir.

akıllı telefona karekod okuyucu uygulaması kurup atm ekranından hızlı bir şekilde para çekilebiliyor. cüzdanımı evde unutunca bu yöntemle para çekmiştim ve gayet pratik bir yöntem.

madem bankalar kart kopyalama güvenliğini sağlamaktan aciz, madem bankalar müşterilerini mağdur etmemek için efor harcamıyor, en güvenli yöntem atm'den kartsız para çekmektir.
  • cüzdanı kimliği evde unutup telefonu kat'a unutmayan türk milletine elzemdir.
  • sürekli olarak enpara'yı kullandığımdan mütevellit zaman zaman başvurduğum para çekme yöntemi. para çekmek için gerekli olan bilgiler sadece türkiye cumhuriyeti kimlik numaram ve internet bankacılığında kullandığım şifrem ve telefonuma gelen 6 haneli tek kullanımlık şifre. ne kart kopyalandı derdi var ne de kartı atm yuttu derdi.
  • hem güvenli hem de hızlı ve kolay para çekme yöntemidir.
  • çok faydalı bir uygulamadır. yalnız tek handikabı halihazırda ortak bir kare kod uygulaması olmadığı için çalıştığınız banka harici hiç bir bankadan para çekemiyorsunuz. son bir senedir kullanıyorum.

daha enteresan tarafı yanımda kart taşımadığım için bütçeye de yardımı oluyor. cebindekini daha dikkatli harcıyorsun çünkü banka bulmak bazen zulüm oluyor.

tanım: bankaların teknolojik tarafını daha çok ortaya çıkardığı karttan daha güvenli para çekme yöntemi.
  • aylardır yaptığım şey.

türkiye gibi bir ülkede atm'ye kart sokulur mu lan?
  • en büyük handikapı atm ekranlarının koruma katmanlarından dolayı ekran parlaklığının düşüklüğü. bazen uğraştırıyor baya.
  • ünalan metrosunda gerçekleşmeyen uygulama. internet çekmiyor kardeşim..
    (bkz: yetkilileri göreve davet ediyorum)
  • yaklaşık 1 senedir yaptığım şey. bankamatik kartımı kaybettiğimden beri qr ile para çekiyorum. tek problemi; telefon üstünden restoranlarda ödeme sisteminin gelişmiş veya yaygın olmaması.

onları da telefon üstünden ödeyebiliyor olsak sikime takmam bankamatiği.