şükela:  tümü | bugün
  • bankaların görevidir.. her gün onlarca kişiden hesaplarının boşaltıldığı haberlerini okuyoruz.. sözlükte de bu konuda onlarca başlık var..insanların yıllardır süre gelen birikiminin hiç edilmesine önlem alamayan bankalar nasıl olur da gerekli hizmeti müşterilerine sağlayamaz? bırakın her gün onlarca insanın başının ağrımasını yılda bir kişinin bile başına böyle bir bela gelmesinin hesabını türkiye'de hangi merci veya kurum bu hesabı kusurlu bankadan soramaz?

neden insanlar mesai harcayıp bankanın güvenlik açığından kaynaklanan bu sorunu çözmek için ömürlerinden bir bölümünü; güvenerek parasını teslim ettiği ve o parayı koruyamayan bankanın gözünün içine bakarak harcamak zorunda bırakılıyor?

bugün gmail hesabınıza şifrenizi doğru olarak girdiğinizde bile sms doğrulaması opsiyonu neticesinde maillerinizi okuyabiliyoruz.. neden atm'den para çekmek istediğimizde sms doğrulaması ile çift güvenlik önlemi alınmıyor? bunu bankalara bir tavsiye yazısı olarak yazmıyorum.

bankalara bu konuda ceza, zorunluluk ve yaptırım uygulamayan ve benim hakkımın gasp edilmesine göz yuman devlet kurumunu göreve çağırıyorum. destek verin.

bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu:
    telefon: (212) 214 5000
    posta adresi : büyükdere cad. no:106 şerbetçi iş merkezi esentepe şişli/istanbul
  • (bkz: bddk)