şükela:  tümü | bugün
 • atölye 25.4 (emirhan kılıç.)

  kendini yalnızca istanbul'un değil, kainatın en iyi bisikletçisi sanan atilla atay'ın çırağı idi emirhan kılıç. yıllarca atilla bisiklet kliniği'nde çalıştı. dolayısıyla a'dan z'ye her şeyi de onlardan öğrendi. atilla atay ve kasvetli dükkanındaki tüm o yarenleri bisiklet camiasında sevilmezler. atilla atay'ı antipatik bulanların çokluğu bakınız ekşi sözlük'e de yansımıştır.

  atilla bisiklet kliniği
  atilla bisiklet takımı
  atilla atay

  küçüklüğünü bildiğim o minnacık çocuk (emirhan kılıç) büyüdü ve 8.5 metrelik bir deve dönüştü. eskiden de çok severdim emir'i. ben daha kapıdan girer girmez yanıma koşar, ışıltılı gözleri ve gülen yüzüyle içten bir "hoş geldin abi" çekerdi. arızayı tez elden gidermek için hummalı bir çalışmanın içerisine girer, beni ziyadesiyle memnun ederdi.

  atilla bisiklet dışında birkaç bisiklet mağazasında daha karşılaştık sonra. delta bisiklet ve gürsel akay bisiklet misal... evlilik yaklaşadururken külliyen bağımsız olma kararı almış olacak ki kendi dükkanını açıverdi kalamış'ta. dilerim her şey arzu ettiği gibi olur. allah, yüzünden o sıcacık tebessümü eksik etmesin!

  11.9.18 şemsiye editi: ilk kez bugün uğrayıp dükkanına "hayırlı olsun" dedim. toplasan beş dakikada halledilecek şey için yarım saat, ağır ağır uğraştı, sanki bina dikiyor mübarek. iki vida sıkma işi için total toplamda 50 tl para aldı.

  :-0

  nasıl sallanıyor, nasıl ballanıyor, maksat "çok uğraştım" algısı yaratmak. ne bir malzeme satın aldım ne de bi parça... 50 lira nedir abi? 150 lira alsaydın!

  bu ilk ve son gidişimdi kendisine. servis ücretleri avrupa normlarında. sanki hepimiz dolarla euroyla para kazanıyoruz da hesapsız kitapsız para harcıyoruz. benden önceki çocuk da 50 tl ödedi basit bi iki şey için. onu bilmem de bana çok koydu. 25 lira alır en fazla dedim, 50 aldı.

  günde 10 kişi gelse 500 tl. ayda 10-15 bin tl. millet boşuna tıp okuyor vallahi. bisikletçilik tabiplikten iyi. sikti gönderdi beni. ne zamandır da kazıklanmıyordum he, iyi geldi bu.
 • gerek çayı* gerek muhabbeti, gerek hizmetiyle en sevdiğim bisikletçi. emirhan da, yunus emre de hep guleryuzlu, hep ilgili, hep konuya hakim.
 • yeni aldigim bir kac parcanin kurulumu icin bu genc arkadasi deneyecegim bu sefer.youtube da birkac videosunu izledim.hem destek olalim,hem camia alternatif yerler kazansin.
  biktik delta nin,aktif in kaziklarindan..
 • fiyat politikalarından dolayı beni soğutmuş olmalarına rağmen kendilerini takip etmeye devam ediyordum. geçenlerde işletme hesaplarından sorduğum bir soruya cevap vermemeleriyle kafamda bitirdiğim dükkan oldular. alt tarafı bir farın markasını sormuştum ve daha önce sorularıma cevap vermişlerdi. belki internetten alırım diye mi cevap vermedi bilemedim. *

  27 şubat 2018'de aradığımda; genel bakım + ayar hizmeti için 60 tl, yıkama da bizden olur demişlerdi. 24 mart 2019'da aradığımda aynı işlem 150 lira dediler. ne değişti bu kadar inanın bilmiyorum. kendi zengin müşteri kitlesini yaratmış sanırım, tok satıcı durumuna geçmişler. hatta öyle ki avcılar'dan kadıköy'e bisiklet tamiri içi giden birini geri çevirmişler yoğunuz diye, story'lerinde paylaşmıştı bu durumu gelmeden önce bizi arayın diye. söyleyeceklerim bu kadar.
 • kendileri işlerinde gayet başarılılar. ama bana sorarsanız asıl kriter bu değil. asıl önemli olan şey,her gelen müşterileri ile yakından ilgilenmeleri, her soruya sabırla cevap verip bilgi aktarımı yapmaları. buradan bir tane giant propel aldım ve yaşadığım en ufak bir sorunda bile götürdüm, hemen ilgilendiler. eğer bir insan beylikdüzü'nden caddebostan'a bisiklet bakımı için gidiyorsa, bu o insanların işinin iyi olduğunun yegane göstergesidir. emirhan ve yunus emre, sakın değişmeyin arkadaşlar...
 • maalesef emirhan kardeşimizde, bu her önüne gelene saldıran sesege nickli yazardan asılsız bir şekilde fazla para aldığı iddiasıyla saldırıya uğrayıp nasibini almıştır. bu yazıları okuyorsanız bu sesege nickli al yazmalı selvi boylu fondünün entrysini ciddiye almayınız efendim. neden mi? işte buyrun size sesege nickli yazarın tüm rezillikleri:

  (bkz: sesege)