şükela:  tümü | bugün
  • iki gün önce beni dolandıran karagümrükteki bilgisayar firması

4 adet 2 gb ddr2 ram almaya gittim, telefon ettiğimde 4gb demiştim ki 2+2 4gb önceden hazırlamışlar, yani bilinçli yapıöan bir durum var. gider gitmez az önce telefonla görüşmüştük dedim ve ramleri o an çıkarıp verdi. biri yarım ram ısrarla bunda problem olabilir dememe rağmen sakallı renkli gözlü eleman problem olmadığını söyledi, eve geldim 2 gb ram 1 gb çıktı, diğer ram de bozuk. sonradan başka bir eleman 2+2 gb ram verdi, bu getirdikleri ramlar çalışıyor. yani işin özü adamlar bozuk rami bile bile hazırlayıp verdiler ve arkamdan güldüler. kamera sesli kayıt alıyorsa zaten bellidir. yarın gideceğim ve ramlarden bozuk olanları değiştireceğim fakat büyükçekmece karagümrük arası beni mağdur ettiler ya başka birşey demiyorum. ha değiştirip mağduriyetimi gidermezler ve bir daha bozuk ram verirlerse oradan çıkar çıkmaz savcılık+polis. bu aralar işsizim iki taraf da uğraşır vaktim bol benim için problem yok. adalet yok onu biliyoruz. ama bir güzel uğraşırız vs vs. burada tek suçlu o sakallı renkli gözlü değil tabi, susarak ortak olan bütün arkadaşları. allah hepinizi bildiği gibi yapsın.

beyler bu ülkede artık had aşılmıştır. düzgün insana nefes alma şansı, asgarı insanlık standartlarında yaşam hakkı malessef kalmadı
  • ikinci el bilgisayar satan bir firma.

lakin sattıkları ikinci el bilgisayarların yüzde 95'i çöplükten başka bişey değil.

ikinci el için uzak durun derim.
  • ihaleyle toplu olarak satın aldığı malları perakende veya toptan olarak satan bilgisayar firması. sıfırı almak yerine tercih edilebilecek bazı sektör ve durumlar için ideal, sekreter bilgisayarları, çağrı merkezi bilgisayarları minimum düzeyde işlemci gücüne ihtiyaç olan bilgisayarlar topluca temin edilir, ikinci el şans işidir toplu yada perakende ikinci el alırken satıcının garanti vermese bile kısa süre için bir sorun olması halinde müşterinin tamir veya değiştirme hakkını talep etmesi tavsiyemdir.
  • (bkz: refurbished)