şükela:  tümü | bugün
 • adı ilk önce the amazing pudding olsun diye düşünülen, fakat daha sonra ilginç bir hikaye ile bugünkü adını alan 23 dakika 36 saniye süren muhteşem bir pink floyd eseri.

  sene 1970. daha albüm çıkmamıştır ve grup bu parçayı ilk defa canlı olarak bbc'de çalacaktır. daha önceleri provalarda, demolarda çalarken (tabii enstrümental olması yüzünden de) şarkıya isim vermek akıllarına gelmemiştir. sadece, şarkıyı bir pudinge benzetmesi yüzünden roger waters , the amazing pudding adını önerir. ama pek ciddiye alınmaz.
  neyse, bizimkiler bbc stüdyosunda sıralarını beklerken programın yönetmeni gelir ve çalacakları şarkının adını sorar. çünkü program listesine yazması gerekmektedir. o anda stüdyoda tüm cihazlar, orkestra, koro, herşey hazırdır. fakat şarkının ismi hazır değildir. o sırada gazete okumakta olan nick mason, kalbine uranyumla çalışan pil takılmış bir kadınla ilgili haberin başlığını görür: atom heart mother. ve yönetmene şarkının adının "atom heart mother" olduğunu söylerler. ve böylece şarkının adı bu olur.

  the amazing pudding de daha sonradan çıkacak olan pink floyd ve roger waters fan dergisinin adı olur.
 • pek fazla bilinmeyen bir alan parsons cinliğini de içeren mukemmel albümdür.eğer orjinal bir plaktan dinlerseniz alans psychedelic breakfast parçasının ( plağın son parçasıdır) sonuna doğru kulağa gelen damlama sesi,sonsuza kadar tekrar eder.evet efendim yanlış duymadınız,dunya yerinden oynamadıkça pikabınızdaki atom heart mother plağı sonuna geldiğinde,o damlama sesini hiç durmadan repeat halde dinleyebilir,bireysel çin işkencesi uygulamanızda yardımını gorebilirsiniz.

  aslında kulağa garip gelen bu ayrıntı,oldukça basit ama zekice bir düşüncenin ürünü.plağin en dıştaki yivin son bolumu daha derinleştirilerek,plağın sonuna gelen iğneyi tekrar bir önceki yivin üstüne düşürür.böylece de o son bölüm loop a alınmış olur.boyle bi güzellik de pink floyd ve alan parsons a yakışırdı zaten.
 • 19:06 ila 19:20. dakikaları arasında bir yerde türkçe olarak "uzaylı seni seviyorum" cümlesini duyabileceğimiz,muhteşem pink floyd şarkısı..

  düzeltme : dikkatli dinleyince "silence in the studio" da diyor aslında..olsun biz floydianlar olarak uzaylıları her şeye rağman seviyoruz..
 • tanrı dünyayı yaratırken arka planda bu çalıyordu.
 • kapak resminin inek olmasının sebebi , ineğin grupla ve albümle hiçbir alakası olmamasıymış .
 • her dinlediğimde "acaba bunu canlı çalmışlar mı hiç?" diye düşünmekten kendimi alamadığım bir şarkı.. en azından aynı albumde bulunan uzun ve fakat daha az kompleks olan alan's psychedelic breakfast şarkısını bikaç kez deneyip çuvalladıklarını ve sahnede yarıda kesmek zorunda kaldıklarını röportajlarında belirtmiş olmaları gerçeğinden hareketle, bunun düşük bir olasılık olduğu söylenebilir..
 • adını atomik kalp piliyle yaşayan hamile bir kadının anlatıldığı gazete manşetinden alan,nick mason'un sadece eğitici bir denemeydi,başarılıydı diyemeyiz şeklinde yorumladığı 70 çıkışlı aşmış pink floyd albümü.diğer tüm pink floyd albümleri gibi tapılasıdır.
 • grup üyeleri tarafından, bu albümün kapağı için bilinçli olarak psiko-haz alınmayan* ve de sıradanlığı vurgulayan bir görsel seçilmiştir...
  (bkz: #8921123)...

  bu arada, hala bir şekilde keşfedememiş kişilerin, bir daha asla tadamayacakları deneysellikteki pink floyd albümü ve parçasıdır... dinlemeye başlamadan önceki an ve konum, dinledikten soraki an ve konumdan çok farklıdır...
 • (bkz: pink floyd)un 1970 yılında çıkardığı aşmış, yarmış, çözmüş, bitirmiş albümün ilk şarkısı... tamamen enstürmantal olan bu parça tamı tamına 23.5 dakika sürmektedir..
 • eserde iki tane cumle de sarfedilmektedir.
  "here is a loud announcement"

  bir ara herkes kendi kafasina gore takilmaya baslar. e sef kizar tabii:
  "silence in the studio!"