• küçükken en istediğim meslek. sonunda da oldum. (bkz: nükleer enerji mühendisliği) . ne boyum uzadı ne de başka bir şey
  • 1955-1965 yılları arasında doğanların kabusu meslek, bir başarı ölçüsü. sonraki yıllarda büyüklerimiz bu mesleği uçak mühendisliği, uzay mühendisliği şeklinde ufalayarak yiyebileceğimiz bir büyüklüğe getirseler bile biz bir kere yaralandık...
  • daha dogrusu icin (bkz: nukleer enerji muhendisligi)
  • türkiye şartları için henüz realistik bir meslek olarak kabul görmüyor malesef.. misal;

- "abi ben atom mühendisi oldum, ne güzel değil mi?"
    - "hadi ordan lan, görünmeyen şeyin mühendisi mi olurmuş"
  • napar needer hiç bilmediğimiz meslek. abi sevecem belki, nükleer enerji mühendisliği atom mühendisliği bi anladın daa. ama kimse anlatmıyor türkiyede iş sahası yok iş bulamazsın diyolar. ben belki yurtdışında çalışmak istiyorum ne biliyonusuz. anlatın belki hoşumuza gider de atom mühendisi olur atom bombası falan yaparız. numunelik de olsa ülkede bulunsun dimi. fen liselerine bari gelin tanıtın şunları lütfen.
  • anladiğim kadariyla loser basketçilerle dolup taşan bir bölüm...
  • gördüğüm kadariyla tek reklamla karizmasi dağitilan bir bölüm...
  • (bkz: the atom)
  • kanımca sprite reklamında türk annesinin beklentilerini yanlış yansıtmasına alet olmuş meslek. benim bildiğim ve kafamda canlandırabildiğim tüm anneler o reklamda "istese doktor* bile olabilirdi" der.
hesabın var mı? giriş yap