şükela:  tümü | bugün
 • güçlü, yuvarlak kara bir tanrıdır. bu adı alması atomatik yapıda olmasından kaynaklanır. dolayısıyla az rastlanır. çaput bağlanmaz. akıllıdır.
 • yeni albüm yazımına başlamışlar. bu sene sonunda yayınlayacaklarmış. ismi nova.
 • skylight adında 2012 çıkışlı albümleri ile aynı adı taşıyan şahane bir parçaları vardır. vokal ve klavyecileri olan ehsan kalantarpour da aslen iranlıdır.
 • ayrıca oyunsever * bir ekşi sözlük yazarı. hoşgelmiş. * *
 • 4 kasım tarihinde yayımlanacak dark tranquillity albümü.

  the mind's i'dan sonraki ilk güzel dt albüm kapağı olmuş bu bence: https://twitter.com/…cial/status/752932760856170496
 • dark tranquillity'nin 4 kasım'da çıkacak olan 11. stüdyo albümü.

  bir önceki albüm construct'ın üstünden tam 3.5 yıl geçti. bu 3.5 yılda beklemekten taş olduk desem yeridir, ama dt için 3.5 değil, 35 yıl beklerim, sorun yok.

  atoma ile ilgili birkaç fikrimi ve öngörümü paylaşmak istiyorum, zira albümü dinleyip hazmettikten sonra tekrar buraya yazacağım.
  öncelikle sosyal medyadan paylaşılan bütün videoları, albümden kesitleri izledim, dinledim ve mikael'in ve diğer üyelerin ve de albümü dinleme şerefine erişen birçoğunun albüme dair görüşlerini istisnasız okudum. tüm bunlara dayanarak, benimle beraber 4 kasım'ı bekleyenlere şunu diyebilirim ki; çok büyük farklılıklara hazır olun. dark tranquillity we are the void'le beraber mekanik bir tarza bürünmüştü. bunda "aynı sound'u tekrar etmeme isteği" büyük rol oynamıştı. sonrasında construct'ta gördük ki albümün kaydı esnasında mikael'in vokali geriye atılmış, birkaç şarkıya clean vokal serpiştirilmiş, sound daha yumuşak hale gelmişti.

  atoma'da ise tüm izlenimlerim neticesinde vardığım kanı şu; construct ile projector esintileri amaçlayan grubum, atoma ile beraber, vokaliyle, sound'uyla köklerine geri dönme eğilimi göstermiş ve yaptıkları ilk üç albümden kesitler sunmak istiyor. videolardaki vokal kaydı mikael'in son 15 yıldır yaptığının aksine, 90'lardaki yırtıcı sesine çok benziyor. ayrıca videolardan edindiğim sound da 90'lardaki sound'a yakın; void'deki gibi mekanik değil, construct'taki gibi yumuşak değil. niklas da önceki albümlerin aksine bu albümde daha fazla söz sahibi, tıpkı eskiden olduğu gibi.

  martin'in gruptan ayrılması, kalıcı bir bas gitarist bulunamaması, grubun ana eleman sayısının 4'e düşmesi, 3.5 yıllık bir bekleyiş; hepsi canımızı çok sıktı. ama hiçbirinin dark tranquillity'yi yeniden duymak karşısında pek önemi yok. yıllarca bekledik, birkaç ay daha bekleriz, hiç sorun yok.
  son olarak; albüm kapağını dt'nin birçok albümünde olduğu gibi yine niklas yapmış ve yine müthiş olmuş.

  artık kasım ayını, sonbaharda yeni dt albümüyle içimizi üşütmeyi bekliyoruz sadece.
 • ve tracklist yayınlandı. albümden duyacağımız ilk parça ise bir iki gün sonra yayınlanacak olan the pitiless olacak.

  1. encircled
  2. atoma
  3. forward momentum
  4. neutrality
  5. force of hand
  6. faithless by default
  7. the pitiless
  8. our proof of life
  9. clearing skies
  10. when the world screams
  11. merciless fate
  12. caves and embers

  az kaldı.