şükela:  tümü | bugün
  • ingiltere’de gerçekleşmiş hede.
    (bkz: http://www.webtekno.com/…ografi-secildi-h40793.html)
  • tanrı atomlarda gizli!

küçücük bir gizemin tüm evren'i oluşturuyor olması büyüleyici.

milyarlarca yıldır yaşayan atomun var olduğunu bilsek de yeni yeni görmeye başlıyoruz. belki bir gün içeriğini, sihrini de öğreniriz. aydınlanmanın doruk noktası olabilir.
  • 5d mark ıı ile çekilmiştir.
  • ben hala 50mm 1.8 lensle nasıl böyle bir fotoğraf çekilebildiğini düşünüyorum. benim bildiğim atom dediğin şeyi görmek için elektron mikroskop'u falan gerekli. allah'ını seven bir fizikçi aydınlatırsa sevinirim gerçekten.
  • muhtemelen sahte fotoğraf. protonların üzerinde 15 temmuz yazmıyor çünkü.
  • atom işin son noktası değildir.
    atomun da atomları,onlarında atomları, onlarında atomları var. sonsuza kadar gidiyor bu.
    nasıl uzay sonsuz ve büyük, işte maddenin de böyle sonsuza kadar giden alt segmentleri var. atom da biz insanların keşfedebiliği bir ara büyüklük sadece.

nasıl ki teleskoplar ile belli bir uzaklıktaki galaksileri görebiliyoruz, işte bu nano mikroskoplar ile gördüğümüzde aynısı,arada hiç bir fark yok.

aslında büyüklüğün izafi duruşu bu, yaratılış ın ve evrenin sırrı burada gizli.

mesela bir toplu iğne ile bir galaksi arasında devasa bir büyüklük farkı var gibi gelir, ama bu üst limit için geçerlidir. hâlbuki alt limitte ikiside aynıdır çünkü madde alt segmentide sonsuza kadar gider tıpkı evren ve uzay gibi.
  • (bkz: ölü piksel)
  • tozdur o.

(bkz: düz adam)
  • transmission electron microscopy....

saçma sapan haberler. türkiye de sanırım anadolu üniverstesinde bu mikroskoptan bir tane mevcut.

atomun değil fotoğrafını nasıl dizildiğini, hatta bağlarına kadar ekranda canlı izleyebiliyorsunuz.

atomun videosunu bile çekiyorsunuz...

herşeye inanmadan evvel bir mantık süzgecinden geçirin be ya... zevzeğin biri yabancı siteden haber bile çeviremeyip, kendi haber sitesine koymuş. üstüne başlıklar açılmış burada.... allahıma şükür türkiye den uzaktayım.