şükela:  tümü | bugün
 • ilgi cekmek icin her turlu abidik ve gubidik yola basvuran ve hatta gotunu yirtan insanlara denir , genelde cirkin di$i kimselerin bu ilgi cekme yontemlerini cesitli cinliklerle zorlamalari sonucu aldiklari unvandir, soyleyip yaptiklari seylerde mantik aranmamali gulunup gecilmelidir.

  (bkz: ilgi)
  (bkz: orospu)
 • ingilizce konusanlarinin favori replikleri sudur: me me me
  biz bunlarin kadin olanina ilgi manyagi kadin diyoruz, erkek olanlari da ilgi manyagi erkektir, ama o basligin sozlukte irdelendigini pek sanmiyorum. bir zamanlar ilgi manyakligi (yani attention whore olma durumu) kadinlarda daha cok gorulur saniyordum, heyhat, insan yasadikca neler goruyor ogreniyor, oyle attention whore erkek vatandaslar tanidim ki bu isin cinsiyetinin olmadigi bilincime de bilincaltima da altin harflerle yazildi.
 • güzide bir örneği coupling'den jane idir. zaten captain subtext'li bölüm anlayan anlamayan herkese durumu izah ettiydi.
 • tanıdığım birinin (arkadaşım demek istemiyorum) yoğun derecede muzdarip olduğu hastalık. bir türlü isim koyamıyordum, sözlük gene dertlerime derman oldu valla.

  5-10 kişi bir masada oturursunuz. en son bu arkadaş gelir, ayyy ben x'in yanına oturmazsam çatlarım der, herkesi yerinden kaldırarak masanın ortasına bir yere oturur. sonra birden durur "bakın size bir haberim var, ben evleniyoruuummm" der. herkes "aaa, kim" filan diye sorunca da, masada oturan birini gösterir, "ben y ile evlenmeye karar verdim" der. amaç ne: bütün gece bu arkadaşın ve y'nin evlenmesi üzerine geyik yapılsın. hatta o günle yetinilmesin ki, ertesi buluşmalarda da y kişisinden kocam diye bahsetsin, ki hanım kızımız o şekilde tatmin olsun.

  gözlemlerim, çirkin kız çocuklarında bu sendromun daha fazla görüldüğü yönünde. çünkü güzel çocuklar, zaten doğdukları andan itibaren ilgi odağı konumundalar. oysa etrafınızda oldukça çirkin bir kız çocuğu varsa ve siz o kız çocuğunun babası, amcası, dayısı, teyzesi ya da halasıysanız, onu övme, "aman sen de pek güzelsin, senden daha güzeli yok" deme ihtiyacı içerisine giriyorsunuz. bu telkinlerle yetişen ama dış dünyaya, okula, kreşe, liseye, üniversiteye ya da bir arkadaş ortamına girdiğinde aynı iltifatları ve pohpohlamayı duymayan bu hanım kızlar, ilgiyi üzerlerine çekebilmek için ne yapacaklarını şaşırıyorlar. bunun yansımaları, bazen yukarıdaki örnekte verdiğim gibi ekstrem ve saçma sapan olsa da, genelde, sürekli kendi ilgi alanlarından bahsetme, aşırı dekolte/marjinal/pahalı/grunge giyinme, kalabalık ortamlarda tüm erkeklere ya da grubun en yakışıklı birkaç erkeğine flörtöz hareketlerde bulunma, şakacıktan da olsa onları sahiplenme, kendisine azıcık ilgi gösteren her erkek hakkında "ay o da bana bi asıldı şekerim" ya da "ayy tutmasam yarın gelip annemlerden isteyecek" şeklinde ithamlarda bulunma gibi şekillerde ortaya çıkıyor.

  allah acil şifalar versin diyoruz ve bugünkü akıl sağlığı ve ruh manyaklığı programımızı burada kapatıyoruz.

  esen kalın...
 • sözlüğün bu aralar durumunu güzel bir şekilde özetleyen kişilere özgü ibare.

  ps : üstüne alınanların yarın en kısa süre içerisinde avukat avukat dolaşmasını ve yeni maceralarını paylaşmalarını ivedilikle bekliyorum.
 • uncyclopedia'nın yer yer yaran bir sayfası vardır bu ilgi orospusu/budalası insanlar hakkında;

  http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/attention_whore

  --- spoiler ---

  yaptıkları listeye paris hilton ile başlamaları tam isabet olmuş, zira attention whore denildiğinde çağrışım yapacak ilk isimdir hakikaten paris hilton.

  --- spoiler ---
 • (bkz: gotis)