• favorileri şudur.

--- spoiler ---

haddini bilmez gülüşlerim vardır benim; dosta keyif, düşmana acı verir.
    --- spoiler ---

eğer sonuna ;) koyulmazsa fotoğrafı facebook kabul etmez. üç nokta koyulursa koşullu olarak kabul edilir ve beğeniye sunulur
  • aha biri düşündüğüm şeyi sözlükte dile getirmiş sonunda..
    sadece ortalama sosyal medya kullanıcısının değil belli bir takipçi sayısına ulaşmış güzel fotoğraflar çeken (fotoğraf sanatçısı vs ) , çektiği düşünülen kişilerin de bolca yaptığı şeydir. bazen o kadar gereksiz oluyor ki "ne gerek var" diyorsun. fotoğrafların hikayeleri olabilir , çekerken bişiler düşünmüş olabilirsin de altında niye saçma sapan bi şiir yazıyorsun.. niye en yakındaki kitabın 56. sayfasının 5. cümlesini oraya yazıyorsun.. kişisel gelişim kitaplarından öğrendiklerinin gün batımı sahil fotosuyla ne ilgisi var aq. saçma oluyor yav.. okuyanda hiçbir şey uyandırmıyor.. en azından bende öyle..
    fotoğraf cektiğim kadar da bolca kitap okuyorum mu diyorsun ne diyorsun? o daha beter..
  • (bkz: ya özlü)
  • (bkz: veya)
    (bkz: ya da)

konuya gelecek olursak; sosyal medyanın olmazsa olmazıdır. yapmayanı dürttüklerine dair derin endişelerim var.
  • genellemelere karşı olan ben bu konuda genelleme yapacağım kusura bakmayın.
    kıroluktur net.
    bazen de şunu gözlemliyorum, kız/erkek makyaj yapmış, güzel giyinmiş, güzel arkaplan yakalamış, uğraşmış poz vermiş, en sonunda fotoyu çekmiş ya da çektirmiş. her zaman kolay kolay böyle foto çekinemiyor. ee boşa mı gitsin? kimse görmesin mi? kimler layklayacak, kimler off çok güzelsin/yakışıklısın diye yorum yapacak? yükler fotoyu ama "bu düşünceler farkedilmesin de ben bir özlü söz yazayım, millet sansın ki aslında sözü atmak istemişim". bu düşüncelerle yapılır genelde. lakin biz fark ediyoruz di mi? ney neden yapılmış. kasmayın. atın fotonuzu. yazın altına "gözünüz güzel/yakışıklı görsün" diye.
  • tabii ki isteyen istedigini yapabilir ancak bu durumu elestirmek yahut hakkinda fikir beyan etmek de benim hakkim sayin amina koydugum.

net kirodur, varostur, ilkeldir, ergendir, ilgi delisidir.
  • sosyal medyada bunu yapan arkadaşlarımın hepsinin ankara'lı olması?
  • (bkz: ve ya)

(bkz: dil bilgisi olmayan insan iticiliği)

tanım: yazım kurallarından bihaber yazar hezeyanı.
  • görünür olandır. mesajını karşı tarafa direkt gönderen, sıradan fotoğraflardır.

aslolan, * fotoğrafta herhangi özel bir yazı, şiir vs. olmaksızın yapılan paylaşımın ardını * tasarlayabilmek ve görebilmektir. *

görebilenleri ayakta alkışlıyoruz, siz böyle devam edin..

ve göremeyenlere tavsiye; uslu bir çocuk olursanız siz de şirinleri görebilirsiniz. *
  • kişiye özel bir davranış biçimidir, bu tarz paylaşım yapan kişilere mal vs. diyerek aşağılamaya yapmaya çalışan, kötü sözler yazan insanların kendine bir çeki düzen vermesi gerekir..
hesabın var mı? giriş yap