9 entry daha
  • (bkz: çok şükür bugün de eleştirecek bir şey bulduk)

şu ülkede çomar denenden, aydın denenine kadar herkes ne zaman kendi havasına bakacak gerçekten merak ediyorum. insan paylaşmak için bile olsa şiir okusun ya da instagramda gezinirken birkaç kişinin gözüne çarpsın, bence bir problem yok.
  • kişiye özel bir davranış biçimidir, bu tarz paylaşım yapan kişilere mal vs. diyerek aşağılamaya yapmaya çalışan, kötü sözler yazan insanların kendine bir çeki düzen vermesi gerekir..
  • genellemelere karşı olan ben bu konuda genelleme yapacağım kusura bakmayın.
    kıroluktur net.
    bazen de şunu gözlemliyorum, kız/erkek makyaj yapmış, güzel giyinmiş, güzel arkaplan yakalamış, uğraşmış poz vermiş, en sonunda fotoyu çekmiş ya da çektirmiş. her zaman kolay kolay böyle foto çekinemiyor. ee boşa mı gitsin? kimse görmesin mi? kimler layklayacak, kimler off çok güzelsin/yakışıklısın diye yorum yapacak? yükler fotoyu ama "bu düşünceler farkedilmesin de ben bir özlü söz yazayım, millet sansın ki aslında sözü atmak istemişim". bu düşüncelerle yapılır genelde. lakin biz fark ediyoruz di mi? ney neden yapılmış. kasmayın. atın fotonuzu. yazın altına "gözünüz güzel/yakışıklı görsün" diye.
  • tabii ki isteyen istedigini yapabilir ancak bu durumu elestirmek yahut hakkinda fikir beyan etmek de benim hakkim sayin amina koydugum.

net kirodur, varostur, ilkeldir, ergendir, ilgi delisidir.
  • sosyal medyada bunu yapan arkadaşlarımın hepsinin ankara'lı olması?
  • yeni dönem ve bi boktan anlamayan kendine yazar diyen üç beş kişinin kitabından alıntı yaparak yada hayata isyan ettiğini zannederek cümleler yazan tamamen aptallık olan durum
  • ve ya
  • hayır bunu yapacak kadar ciddiye alıyor musunuz bu hayatı gerçekten? ağır işsizlik ve kekoluk göstergesi. aynı zamanda benim gibi üşengeç insanların asla olmayacağı tiptir. hadi esen kalın
  • çok güldüğüm ve bunu da kendilerine laf çakma modunda söylediğim değerli mal arkadaşlarımın yaptığıdır elini çenesine dayamış güya habersiz çek panpa modunda ama altına yazmış hayat devam ediyor,biri kafasını kaldırmış malak gibi gökyüzüne bakıyor ve burada bitti yazmış,arkadaşım ya böyle resim koyma ya da altına bunları yazma ergen ergen hareketler beni çok güldüren hatta kahkaha attıran resimler. bunu sadece kızların yaptığını sanmayın böyle çoğu mallıklar hem cinslerimde olur ama bunu yapan bir ton da erkek arkadaşım var ha onların ki daha komik ama böyle saçlı sakallı foto paylaşıp altına şiir yazmış ya kalıbına bak bir de yazdığına bak diyesi geliyor.
  • istediğini yazar size ne ya? okuma geç sende. ben upuzun şeyler yazanları eğer atar yaptıysa kadınlara veya erkeklere laf sokuyorsa okumam geçerim. ama bazı insanların resmin altına yazdığı şeyler kitap okumuş hissi yaratır . öyle dolu öyle güzeldir.
6 entry daha
hesabın var mı? giriş yap