şükela:  tümü | bugün
  • maili attığı kişinin internette dolaştığını ve mailleri geç okuduğunu bildiği için böyle yapıyor olabilir. (bkz: swh)
  • gittiğin maille gel,
    küskünüm maillere,
    gittiğin maille gel,
    böylesi daha güzel.

tanım: aynadır.
  • mal degil isi gercekten acil olabilen insandir. asil yapilmasi gereken sey o mail geldikten sonra isin gercekten acil olup olmadigina isi yapacak olan insanin karar vermesi ve bunu da o insana belirtmesidir. cunku o kisiye acil gerekli olan kisi aslinda sirketin ya da birilerinin isine yarayacak daha acil bir durum icin ikinci sirada olabilir. bu insiyatif isi yapanda olmali ve tabii ki keyfi olmamalidir. aksi taktirde daha cok surunur...

borsada islem yapan bir araci kurumda yazilim ekibinin basindayim. bu sikayetin aynisi gecen haftalar icerisinde bana da ulasti neden insanlara boyle yapiyorsun diye verdigim cevap ise su idi;

"sorunlu oldugumuz her saniye bize para, musteri ve itibar kaybettirmekte sen bu maili okuyup benim isimi hemen yapabileceginin garantisini veriyor musun?" gelen cevap ise hayir anlaminda sessizlik oldu.

"o zaman kim olursan ol ne yaparsan yap elindeki isi birakip benim isimi halletmek zorundasin" seklinde konusma devam etti.
  • isini surekli geciktiren, savsaklayan ve sen takip etmezsen atlama, unutma gibi bir cok sonucla seni karsilastirabilecegini daha onceleri tecrube ettiginiz kisiler yuzunden ekstra caba sarfetmek zorunda kalan insan.

ne yazik ki etrafimsa boyle mallar var ve biliyorum ben basinda kukuman kusuna donusmesem o is halledilmesi gereken zamaninda halledilmeyecek. bu basina gelince de bu tarz insanlarda yapilabilecek baska bir sey kalmiyor.

ben de isterim mail i attiktan sonra icimiz rahat olsun kafamiz orda olmasin ekstradan ugrasmayalim. ama turk insaninin bu genel tembelligi ile pek mumkun degildir. sutten agzi yanmis insandir cogu zaman.
  • mal degil, tedbirlidir. karşıdaki insanların e-postayı adam akıllı okumadığına şahit olmuştur.

evrak istersin, "şu sıraya göre gelsin lütfen" dersin, sallamaz. "şu güne kadar bitsin" dersin güzel bir dille, "ay çok yoğundum, o kısmı görmemişim" der.

o yüzden sık sık yaparım bunu. bazen karşıdaki "görmedim" yalanı uydurmasın diye, bazen de e-postayı götlerinden okudukları için.

her şeyi geçtim, iş önemlidir lan. e-posta göndermekle her şey hallolsa konuşmaya, diyalog kurmaya ne gerek var?

edit: şhfkfj. millet ne kadar geri zekalı lan. kendi çalıştığı yerdeki işe yaramazlarla burada o e-postayı haklı bulanları bir tutuyor. yazacağın entry'yi yaz, kapa çeneni. benim ne iş yaptığımı, kimin üstü olup olmadığımı nereden biliyorsun da kamil diyebiliyorsun?

hey allahım ya. dünya bir tek sizin etrafınızda dönüyor zaten.
  • yöneticiler bayılırlar böyle insanlara. tuttuğunu koparıyor derler, iş bitirici derler, takipçi derler, mücadeleci derler, derler de derler.

yedi sülalesini siktiklerimin talep ettiği şey korneri at, koşarak ceza sahasına gel, kafayı da sen at gol olsun.

maili at, bitti mi? bitmedi. hemen adamı ara, darla. bitti mi? yok tabii ki, yanına git ruhunu em enerjisini bitir.

bunu istiyorlar.

kafasını siktiklerim.
  • işinin yapılmasını garantileyen insan.

profesyonelliği, kansızlık olarak algılayan yaratıkların kalabalığında yaşadığımız için bolca bulunan insandır.

herkes işten kaçtığı için ortaya değil, direk bir kişiye iş verince beni köyümün yağmurlarında yıkasınlarklibine döner dünya.

herkes çalışsın amq.