• ahmet kaya'nın bir attila ilhan hayranı olmasından ibaret ilişkidir. politik görüşleri birbirinden giderek uzaklaşmıştır. ikisi de soldan yola çıkıp milliyetçiliğe ulaşmışlardır.
  • attila ilhan hangi solkitabında türkiye'deki sol'un kürt konjonktürü üzerinden siyaset yürütmesine karşıdır. bu noktada attila ilhan, ahmet kaya'yı sosyalist mi yoksa kürt milliyetçisi olarak mı görüyor buna bağlı olarak değişiklik gösterecek ilişkidir.
  • kürtlere bir kemalisti sevdiren, kemalistlere bir kürdü sevdiren güzel bir ilişkidir.

ama bana kalırsa bu ilişkinin en iyi tarafı, şiir okuyup da şiirin vermek istediği o duyguyu yakalayamayanların *, yapılmış bu bestelerin katalizör görevi görerek duygu açığını kapatmalarıdır.
  • attila ilhan şiirleri kendisinden anarşist. e bu da ahmet kaya'nın ruhuna tam uymuş. ve ben ahmet kaya'nın en güzel şarkılarının attila ilhan şiirlerinden besteledikleri olduğunu düşünürüm. (bkz: lili marlen türküsü)
  • attila ilhan şiir yazar ahmet kaya piç eder. böyle bir sevmek şiiri ancak bu kadar kötü yorumlanabilirdi.
  • jilet yiyen kız şarkısıyla zirve yapmış ilişkidir. o muhteşem dizelerin o muhteşem sesle buluşup kendi arabeskimizi yaratmamıza neden olan ilişkidir aynı zamanda.
  • ikisi de kendine özgü ve özel insanlardı !
  • yarın ''izmir edebiyat müze kütaphenesinde'' atilla ilhanı anma töreni var.
    atilla ilhan'ın benim için her zaman özel bir yeri vardır.
    daha çocuğuz ahmet kaya hayranıyız, ahmet baba şarkılarında sıklıkla rastalığımız atilla ilhan merakımı çekti ve çocuk olduğumuz için kendimizden kültürlü olduğunu düşündüğüm çalıştığım işyerinin sekreterine ''atilla ilhanı'' sordum
    -ooo ''atillah öleli yıllar oldu dedi
    o sıralar ''ahmet kaya''nın başım belada isimli kitabını okuyordum
    yıllar sonra ana haber bülteninde
    usta şair ''atilla ilhan''ı kaybettik diye haberlerde gördüm.
    attilla ilhan'ın yaşadığını öldüğü gün öğrendim.
    ölümsüz sözlerin sahibinin ve yorumlayıcısının her zaman benim için özel bir yeri var.
hesabın var mı? giriş yap