şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
  • 23 mart itibariyle gündemimiz farklı tabi, ama gündemimizi belirleyen şeyin altında yine ve yine din var. bu din yüzünden saçma sapan şeylerle, kasetlerle, tapelerle uğraşıp duruyoruz. aynı dine inandığını söyleyen iki grubun birbirleriyle nasıl acımasızca savaştığını izliyoruz hep beraber. bu kavgaların altında güç veya para falan gibi nedenler var sanabilirsiniz, ama sanmayın. mesele yine din, hep din. bu dünyada hangi taşı kaldırırsan kaldır, altından ya din garabeti çıkar ya da ondan nemalanmaya çalışan bir zihniyet..

gündemi takip ederken attis başlığına birkaç entry girildiğini gördüm şimdi. bir baktım ki 10 entrden hiç biri aslında attis'in bizi ilgilendiren yönüne değinmemiş. o zaman ben biraz değineyim;

hikaye uzun ama özü şu: attis, kybele'yi aldatmasından utanarak kendi penisini kesti, evet. ama kendini vicdanlarda affettiremedi. insanoğlu ona ve uzvuna olan nefretini halen kutsiyet atfederek, hırsla dışavurmakta.
    müslüman hacıların şeytan diye taşladıkları direk bu kadim kültün yansımasıdır.

al sana penis:
    resim 1

aynı müslüman hacılar penisi taşlarken, kybele'yi remzeden vajinaya el sürüp, öpüp, kutsarlar.
    öpüp kutsatıkları şey "kıble"dir. ulaşamayanlar ise evlerinden "kıble"ye, yani kibele'ye dönerler.
    orda kibele'den doğan vardır. (bkz: hacer ul esved)

al sana vajina ve içinde doğurduğu:
    resim 2

attisler, kibeleler, artemisler, sinler, cinler, zeuslar havada uçuşuyor. sanırsın ki dünya bunları unuttu? hayır hala aynı kavganın derdindeyiz. sanırsın ki artık modern insan bunlara esatir diyor, menkıbe diyor, mitoloji diyor. hayır hala gerçek, hala sıcak. çünkü insanoğlu kopamıyor bunlardan. çünkü insanoğlu düşünmüyor, aralarındaki bağlantıları sorgulamıyor. öğretisinin orjinaline tümüyle tövbe etmiş, ondan bahsedeni fişliyor; ama bir yandan da tövbe ettiği külliyatın üzerine yeni birşeyler bina etmiş ve onu kutsamış. ne temelinden haberi var, ne de inşasından..

anlıyorum, anlıyoruz. tarihin en naif öğretilerinden olan ay kültü inancını devam ettiriyorsunuz. bak şu entry'de ilah bellediğiniz şeyin aslında ay kültünün tanrıçası olduğuna değinmiştim bu konuyla alakalı olarak (bkz: #26984492). üzerinize çok gelmiyorum, gelmiyoruz. ama bokunu çıkarmayın dostlar, orjinalini bilin.
    çük, kuku derdine düşüp de hayatı bize zinden etmeyin artık.
4 entry daha