şükela:  tümü | bugün
 • atv'nin haber servisinin genelde kullanılan ismi. bu arkadaslar o kadar yaratıcı ve eğlendirici haberler hazırlarlar ki bazen elinizi kolunuzu nereye koyacağınızı saşırır, eğer kahvaltı haberlerini seyrediyorsanız* güne dumur, sinir, saşkınlık içinde başlayabilir, eğer akşam "ne olmus bitmiş bakalım dünyada" diye tv kumandasını elinize aldıysanız gece rüyalarınıza girecek malzemeyi tek bir haberle yakalayabilirsiniz.

  genelde kahvaltı haberleri bir önceki günün ana haber bülteni ile aynı haberleri barındırır. taze bir şeyler yakalamak zordur. velakin burada esas söz edilmesi gereken yapılan haberlerin niteliği ve "bunu size haber diye sunuyoruz, yerseniz" yaklaşımıdır. entry sahibinin isyan sebebi de budur.

  buyrun atv haber klasiklerinden iki adet örnek:

  * ilk haberimiz bu tür haberleri sıkça yapan bir kardeşimizden geliyor. adi fatih olan velakin soyadini simdi hatirlayamadigim bu acar muhabir (!) arkadas nicolas anelka'nin beykoz konaklari'nda tuttuğu evi haber yapacak, basliyor konagin icini turlamaya. gözlerini koca koca açarak "anelka işte bu koccaman salonda isterse top oynayabilir!"
  "anelka iste bu banyoyu kullanacak ama yıldız oyuncu evi değiştirecek banyosunu da değiştirir herhalde" diyerek akıl veriyor. siz de koltuğunuzda kıvranmaya başlıyorsunuz. afacan muhabir haberin devaminda bu konaklarin satılık ve kiralık fiyatlarını geçiyor, taşınırsanız komşu olacağınız ünlüleri sıralamaya başlıyor. mecburen kanal değiştiriyorsunuz.

  * bir diğer örnek de sabah sabah rastladığım örneğidir. yanına genel işi amirini onaylamak olan bir zabıta yetkilisi ya da benzer birisini almış olan acar muhabir hanim kizimiz bir semt pazarına gitmiş burada satılan gıdalar sahte mi sağlıklı mı diye haber yapıyor. ilk elini attıklarından birisi de bir bal kovanı oluyor. (evet , arının yaptığı süzülmemiş halde duran petek balı gösterip) "bunun gerçek olup olmadığını nereden bileceğiz" diye satıcıya soruyor. satıcının bakışı her türlü anlama çekilebiliyor. sabah sabah afyonunuz patlamamışken sizi dumurdan dumura koşturmaya azmetmiş muhabir devam ediyor pazarı incelemeye. açık kuru kaysı, ceviz ve incir satan bir amcanın yanına yaklaşıyor "bunları böyle açıkta satmak zararlı değil mi?" gibilerinden bir bomba daha patlatıyor, diğer odada çorabımın tekini giymeye çalışırken sinirlenmeye başlıyorum. velakin dumur üreticisi muhabir hanım kızımız pek durmaya niyetli değil. beyaz peynir satan bir satıcının yanına yaklaşıp "ben bu peyniri böyle açıktan kesinlikle evime almam sizden alan oluyor mu?" gibisinden bir soru patlatıyor satıcıdan kendi kafamdan geçen "alma o zaman a... koyim" cevabını bekliyorum adam kameraya mahçup bir şeyler geveliyor. ben artık televizyonun başına geçmişim, evine peynir evlatlık alacak muhabirin adını öğrenmeye çalışıyorum, haber başlayalı çok olmuş, gayrı sıhhiyet tavan yapmış, ben sosyal hizmet görevlisi muhabirin adını öğrenemeden atı alan semt pazarını geçiyor.

  sabahları tv açıp haber seyretmemek gerektiğini 30 lu yaşlarımda öğreniyorum, bir pazartesimin ırzına geçilmesi pahasına. atv haberi ise nereye havale etmem gerektiğini bilemeden istanbul sabahına atıyorum kendimi, ilk gördüğüm açık ceviz satan amcadan 50 gram ceviz almaya yemin ederek.
 • asker ile ilgili bir haber oldugunda battlefield 1942 muzigi vehicle 4,
  bilumum hirsizlik, kapkac ile ilgili haber oldugunda oceans twelve den a la menthè
  calan muzik kanali.

  bu sabahki en fantastigiydi velakin. hapishanedeki mehmet ali agca ile nisanlanan gazeteci haberinin arka planinda the rockin soundtrack i caliyordu. buyrun arkadasin dusunce algoritmasini asagida cikartiyoruz.

  adim 1: x bey hanim , mehmet ali agca nin hapiste nisanlanmasini haber yapicaz arkaya bi fon muzigi bul be guzelim hadi.

  adim 2: hmmm mehmet ali agca nerede: hapis

  adim 3: hapis ile ilgili film ne varde: alkatraz ku$cusu!, neydi ingilizcesi? neyse google a yazayim bakayim alcatraz ve movie diye. hah ok!

  adim 4: aaa the rock diye bi film varmi$ alkatrazda cekilmis dur sunun muzigini indireyim . karsisindaki ingilizce bilen elemana seslenir: - film muzigi ne demek hayri?
  - soundtrack
  -ha tamam sagol

  sonuc olarak mehmet ali agca nin nisanlanmasinin haberi adam hapiste diye the rock muzigi esliginde sunulur. nisanli cift kahramanlastirilir. hatta ben beyaz icindeki gelin adayinin hapishanenin kapisindan ciktiktan sonra basinin karsisinda isaret fisegi yakip dizlerinin ustune cokmesini bekledim. (bilenler bilir nicholas cage in malum bir hareketi vardi the rock'da) hayir hanimefendi basin mensuplarinin arasindan siyrilip arabasina atlamakla yetindi.

  tamam sinirleniyorum ama bir yandan da meraklaniyorum "acaba bugun ne yaptilar" diye. hasta edecek beni bunlar.
 • arka plana planescape torment müzikleri atan haber bülteni. hatta şu anki parçanın adı da curst battle daha önceki haberlerde de credits ten bir şeyler çalıyorlardı.
 • mardinli rahibin kaçırılmasıyla ilgili, olayın basında yeni duyulmaya başladığı dakikalarda "pkk rahip kaçırdı" diye büyük puntolarla ekrandan yazılar akmaktaydı. şu an ise olayın faillerinin korucubaşı ve çetesi oldukları belirtiliyor. böylece atv haber in içerik ve doğru haber kaynakları konusunda ne kadar güvenilir olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu.
 • herhangi bir olayda ekranı parçalara bölüp merkez stüdyodan, ankara stüdyosundan ve bilumum şehirlerden canlı yayın yapmaya pek hevesli haber programı.
 • son zamanlarda iyice suyu çıkmış (ve çıkacağı tarafımdan öngörülen) haber bültenidir. (bkz: çalık grubu)
 • (bkz: stv haber)
 • ali kırca nın show tv ye geçmesiyle içeriğinin çok da değişmeyeceği haberimsi şeyler sunan magazin bülteni. siyasi haberlerde hükümet propagandası, yurtiçi haberlerde bülent ersoy'un sağlık durumu, yurtdışı haberlerde youtube haberciliği ve spor haberlerinde 3 büyükler şakşakçılığı ile alı kırca'nın da parasına bakıp gerisini salladığı anlayış şu sıralar kanal farketmiyor. ha izlenme oranlarının düşeceği kesin orası ayrı konu; bu da haber bülteni olarak tanımlanan şeyi izlemek isteyenleri pek alakadar etmiyor...
 • bir süredir mehmet barlas ile idame ettirilen eski bir yıldız yolu.
  - pooooo?
  (bkz: #12749412)
 • pek bi mülaim olan haber programı