şükela:  tümü | bugün
 • 14 yaşında kendi başına şehirler arası seyahati zor yaparsın,
  o yaşta süperstarlara tutulabilirsin mesela,
  sevdiğin oyunları oynamaya devam edebilirsin,
  ama o yaşta meslek bile seçemezsin örneğin, hür iradenle.
  üniversite tercihini bile yanlış yapabiliyorsun 18'inde bile.

  sen 14'ünde nasıl sevdin, nasıl severek evlendin kardeşim?
 • 14 yaşımda (bkz: heroes of might and magic 3) oynuyordum lan ben...
 • tecavüzü resmî olarak sistematik hale getirme çabasıdır.
  14 yaşında iğfal edilmiş mağdurun 2 de çocuğu var! istismarcı hapiste ancak onun yaşı belli değil! sebep? nedense yasa önerisinde de kesinlikle erkeğin yaşı konu edilmiyor. sadece cinsel istismara uğrayan kız çocuğun reşit olmamasından bahsediliyor.
 • istedikleri kadar belgesel, dizi, film, haber yapsınlar. buradaki yegane mağduriyet ve dram o yaştaki bir çocuğun evlendirilmiş olmasıdır. 14 (ondört) yaşında bir çocuk her şey olağan ise 8.sınıf, erken başlamışsa 9.sınıf (benim gibi eskilerin anlayacağı tabirle lise bir) öğrencisi olur. 8 yıl zorunlu eğitim var zaten, evlendiremez olmanız gerekir.
  lise öğrencilerinin evlenmesine izin veren yasal düzenlemede de bir grup kadın kıçımızı yırttık, hiç ses gelmedi. alın size hak, özgürlük, adalet, hukuk, guguk.... bu onbeşinde doğuran kadınların osteoporoz, anemi, hem kendi hem doğurdukları çocuklarda görülecek her türden gelişim gerilikleri, doğum sonrası komplikasyonlarla kaybettikleri hayatlarında, karşı çıkmayan çıkamayan seslerinizin veya yetmez ama evet diyenlerin gani gani payı olacak. alın, varsa vicdanınıza sokarsınız....
 • facebookta bu ve bunun gibi şeyleri dramatize eden basın ve yayın organlarının haberlerini paylaşıp duran ve ama bakın bunlar mağdur deyip, yasayı haklı bulan -ki yasa ne kastediyor onu bile anlamıyorlar, anlamak istemiyorlar- aşırı siyasi fanatik eş dostun goygoylarına dayanamayıp şu yazıyı yazdım ve hala "haklısın ama..." diyenler oldu. ben de tanidikmis, arkadasmis, akrabaymış, büyükmüş falan demeden amanız batsın dedim. onu bile yanlış okuyup "ananız batsın" zannedenler çıktı. çünkü ne dediğimi çok iyi anladılar ve savundukları yanlış az da olsa dank etti. işte yazdığım post şu:

  14 yaşında evlenen kişi yasaların bile kabul ettiği üzere çocuk yaşta evlendirilmiştir.
  14 yaşındaki bir çocuğun evlenmesine şu veya bu şekilde razı gelen aileler sapıktır.
  14 yaşındaki bir çocuğu kendine eş olarak gören erkek direkt pedofilidir.

  14 yaşındaki bir çocuğun aşk evliliği yapması, sevdim demesi sadece çocukça bir "sanma, zannetme" halidir.
  çıkan haberlerin çoğunda dikkat ederseniz koca denen kişinin yaşı bile belirtilmiyor!!! çünkü çoğu evlendiği çocuğun yaşının 2 katı yaşında.

  bu durum, siyasi görüşler, partiler üstü bir durumdur.. lütfen objektif yaklaşalım.. bu sadece vicdan ve ahlak meselesidir.

  geçmişe yönelik olarak yapılan bu evliliklerin gönül ilişkisi mi yoksa zorla mı olduğu hiç bir zaman ayıklanamayacağı için, kişilerin cezalarını çekmeleri gerekmektedir. ki başta o ailelelerin çocukları bunu görsün, bilsin, babamız neden hapiste, çünkü annemle evlendiğinde annem çocuktu desin..!!!! kendileri de böyle şeylerin büyük bir yanlış olduğunu görsün, bilsin.

  ki demin de belirttiğim gibi bir çocuğun çok sevdim demesi çocukça bir sanmadır ve onu eş olarak seçen erkek sapıktır! ben bir vatandaş olarak, bu insanların cezalarını çekmlerini istiyorum. çünkü siyasi görüşümle değil mantığım ve anne yüreğimle düşünüyorum... şükür ki şimdilik kamuoyu gücünü gösterdi ve geri çekildi

  rabbim hepimizin evlatlarının karşısına iyi, ahlaklı, ruh sağlığı yerinde ve içinde gerçek allah korkusu olan insanlar çıkarsın.
 • atv siktir git...
  ben cocuklugumdaki atv'yi istiyorum arkadas.
  mahallenin muhtarlarinin oldugu temel'in fadime'nin uyyy dedigi
  samatya'daki ikinci bahar'in oldugu...
  super baba'nin oldugu...

  siktirin gidin orospu cocuklari...
  siyasal islamin da sizin gibi yandasin da ta amina ko-ya-yim