şükela:  tümü | bugün
 • online strateji oyunu. alman bir eleman yapmis ve anlam veremedigi bir sekilde turkiye'de cok tutmus. bir donemin varlik gosteren ikariam ve kings age gibi tirt oyunlardan duzgun arayuzu ile bir ihtimal siyrilabilir. ikametgah adresi de surasi: http://atwar-game.com/home
 • oyunda exp benzeri sp var. oynadıkça ve zaferler aldıkça sp kazanıyorsunuz. sp ile de bazı birim ve stratejileri (upgrade) açabiliyor ve aynı zamanda da rank atlıyorsunuz.

  işte bu süreçte ilk 3 rank boyunca beginner odasında oynadığınız oyunların keyfini sürün. genelde işi kurdu olmamış elemanlarla daha gerçekçi, kara ordusu yolladım, üç beş bombardıman saldım tarzı oyunlar oynuyorsunuz.

  gel gelelim, rank 4'e kapağı atınca kurtlar sofrasına düşüyorsunuz. yolladığınız tank orduları 100'erli gruplar halinde gelen bombardıman uçakları tarafından imha oluyor. bir bakıyorsunuz ki tüm parayı bombardımana (sonrasında da hayalet uçaklara) gömmüş rakipler var. 70 uçakla şehri vurup sonra bir tankla fetheden insanlar var. haliyle oyun gerçekçiliğini yitirmeye başlıyor, aldığınız zevk de, siz işi kavrayana kadar geçen sürede minimuma iniyor ister istemez.

  sevdiğim bir strateji olarak yeni başlayanlara tavsiyem sp'lerini transport kapasitesi, sky manace stratejisi ve hayalet uçakları açmak için kullansınlar / biriktirsinler. böylece 5'erli tank gruplarını transportlarla rahatlıkla hareket ettirir, hızlı yayılırsınız. hayalet uçaklar biraz daha masraflı ama hem bombardımanlardan güçlüler, hem de düşman birimlerine yaklaşana kadar görünmüyorlar.

  oyunda hız şart. olabildiğince hızlı ve olabildiğince çok şehir alın. "wall-fuck" dedikleri şey var, kınayacaklardır sizi ama aldırmayın. düşenin dostu olmaz. oyun başladığında en yakınınızdaki oyuncuyu gözünüze kestirin. ilk turda saldırı yapamıyorsunuz. o yüzden başkentin yanına, tercihen üç noktaya hayalet uçak yollayın. böylece rakibin başkentin civarında mevzi tutmasını engelleyeceksiniz. eleman da muhtemelen ordularını sağa sol şehir almak için yollamış olacağından, bu mevzilere güvenerek başkenti savunmasız bırakacak. işte kucağınızda mükemmel bir av. ikinci turda tüm gücünüzle dalın başkente. muhtemelen 3. turun sonunda oyundan ayrılacaktır rakip. böylelikle civarda ele geçirecek daha çok yeriniz olacaktır.

  bir diğer taktik de, sık uyguladığım; benim gibilerin "horde" dediği, eli ayağı düzgün tiplerin ise "latecomer" dediği olay. baktınız ki yeni başlayan oyun yok, e canınız da oynamak istiyor? o zaman hemen turn 3 veya 4, hatta katılım izni varsa 8, 9, 10... aşamasındaki bir oyuna girin. başlangıç parası 15.000 veya üzeri olsun. siz 4. turdan girdiğiniz için, oyun sizi diğerleri ile "dengelemek" için size 4 turun parasını ve ordu basma hakkını verecek. dolayısı ile ilk turdan muazzam bir ordu kurabileceksiniz.

  şimdi, oyun zaten başlamış, büyük devletler vardır kesin. istesek de kazanmamız çok zor, hele ki ilk 10 tur geçti ise. bu nedenle gözümüze bir oyuncuyu kestiriyoruz, mümkünse yüksek ranklı ve oyunu iyi giden biri olsun ki zevki çıksın. sonra, bu adamın ülkesine mümkün mertebe yakın bir boş ülke seçip spawn yapıyoruz (işte bu olmasın diye başkente yakın küçük büyük tüm ülkeleri almak önemli). adam zaten sizi görür görmez niyetinizi anlayacaktır. ama civarda başka ülke varsa ona saldıracağım diye yiyebilmeniz bir derece mümkün. bir de, rakibin civardan ordu toplayıp sizi başkentten atacak güçte olmadığından da emin olun, hatta mümkünse bir sonraki turun 4'ün katları olmamasına dikkat edin ki ordu basmasınlar savunma için. kendi başkentinize duvar çekin, önemli olan sizin 2 tur rakibin başkentini tutmanız, kendi başkentinizi siz saldırdıktan sonra alsa bile adam sizden önce oyunu kaybedecek, geri kurtulmanız mümkün. bu aşamadan sonra ideal olanı ise güçlü bir devletle ittifak kurup oyunu berabere bitirmek.

  edit: ağır işsizmişim.
 • oyunda asla yabancılara güvenme prensibiyle oynarım çünkü zamanında çok arkamdan vuruldum,bu oyunda tavisye edebilecğim rp modudur.birebir hızlı siyaset işler (tabi sonradan millet güçlenince siyaset ortadan kalkar).çoğu kişinin beğenebileceği ama türkiyede pek yaygınlaştığını düşünmediğim oyun.
 • arkadaşlarla 3vs3 europe+ map açıldığında tadından yenmeyen oyundur.
 • rankım 8 nickimle aynı
  oyundan görüşebiliriz tabi çaylaklıktan çıktığımda
 • eski adı afterwind olan harika web tabanlı strateji oyunu
 • zaman yiyici muhteşem strateji oyunu. bi de bi turu en az 12 saat süren oyunlar var. turu 4 dakika olan oyunlar oynarken bile 'vaktimi boşa öldürüyorum' diye diye içim içimi yiyor adam 1 ay süren oyun açmış... işsizlik diz boyu.
 • roleplay senaryolara sahip güzel bir oyun
  valla taktik veremicem oynayıp yenile yenile çözmek gerekiyor işi
 • aga adam wallfucker ve horde liği iyi bir şeymiş gibi anlatmış,yapmayın abicim bunları sonra ağlıyorsunuz niye allyfag yaptınız ya da niye banladınız
 • diger freemium oyunlarin aksine pay to win den çok uzak. yani bir cent bile odemediginiz halde buyuk zevk aliyorsunuz oyundan, ve diger oyunculara karsi dezavantajda olmuyorsunuz. takdir edilir bir yonu. *

  oyuna buradan dan ulasabilirsiniz, her zaman açik party ler oluyor, yuzlerce haritada oynayabilirsiniz yada kendi haritanizi ve unitelerinizi yaratabilirsiniz.
  eger onerileriniz veya dusunuceleriniz varsa oyun devleriyle de iletisime geçebilirsiniz
  gayet dinleyici insanlar.