şükela:  tümü | bugün
 • yürekli, cüretkârgibi manalar taşıyan bir adjectiveimiz. aynı zamanda "bu ne cüret"teki gibi bir cüret olabiliyor ki, o da yüzsüzlüğün daniskası.
  eşanlamlısı audacious efendim. aynı kökten gelip, zıkkımın köküne gitmektedirler. yolları aşık olsun.
 • çok yetenekli bulduğum bir ses elleme programı. şimdilik tısıltı kırpmakta, filmden müzik yakalamakta, mp3 yapmakta kullanıyorum. demek ki amatör bir şey.

  24.10.2017: yıllar yılı her kullandığım makinada bulundurduğum uygulama. formisal mac os ile midi dosyası halinde garageband'de salladığım sesler oluyor, onları bundaki gibi emniyetli bir şekilde kırpamıyorum... halen amatörüm... ama elimden düşmeyen bu program... udemyde jason allenin bunu anlatan bir dersi var. denemek lazım.

  03.07.2018: windows ortamında giriş çıkışları bozduğunuzda kafanızı bozan uygulama. yirmi yıldan sonra size tutorial seyrettirir. wasapi yapceniz o sürücü ayarını. oradan speaker kısmını seçeceniz ki bilgisayarda çaldığınız kaydedilsin. kurcalamayın ya da kurcaladığınızı not defterinize ne biliyim sözlüğünüze yazın ki unuttuğunuzda geri dönüp bakabilme imkanınız olsun. (bkz: sözlüğü not defteri olarak kullanmak)
 • ing. cüret, arsızlık, küstahlık
 • olması gerektiği gibi çalışan program. öğrenmek için saatler süren eğitim videoları izlemenize, sayfalar dolusu yönergeler kurcalamanıza gerek yok. açıp orasını burasını kurcalarken öğreniyorsunuz zaten. "hmm, şurası muhtemelen böyle bir şey yapıyordur" diye bastığınız tuş gerçekten de o işe yarıyor.
 • bir aylık maaşımı sayesinde kazandığım bedava yazılım.

  buradayız. hiçbi yere gitmiyoruz.
  internetciyis.
 • sistem seslerini (radyo, tv, vb.) kaydetmekte kullandığım güzide program. tabii ki sesleri kes, yapıştır, efekt ekle gibi asıl özelliklerinin yanında basit bir işlev ama yeri geldiğinde çok işinize yarıyor. yazandan da yayınlayandan da allah razı olsun.
 • gokten zembille inmi$ enfes bir $ey.
 • bu küçük canavarın sayesinde elle tutulur bir jenerik, 15 dakikada hayata geçirilmiştir. hep seyrederdim ses stüdyolarında ses operatörlerinin, mixajcı&montajcıbaşıların kıtır kıtır kesip yapıştırmasını ses dosyalarını. bu program ve hüber arayüzü sayesinde bir miksajcıbaşı, bir ses teknisyeni, bir alp turaç gibi hissediyor insan, kıtır kıtır kesip, yapıştırırken ses dosyalarını, kayıtları. geliyor mp3'ler, gidiyor wav'lar. sevdim ne demek, öldüm bittim kendisine.
 • gun itibari ile kullandigim, cok az ozelligini bilmeme ragmen epey bi hosuma giden gpl lisansina sahip guzide bir audio editordur kendisi.
 • 5 dakikada 3 sarkiyi birlestirip, fade in - out'lari ekleyip, mp3 seklinde export etmemi saglayan sukela program. yerim seni. keske senin tarzinda bir video editleme uygulamasi da olsaydi. virtual dub var ama ne formatta video attiysam kabul etmiyor namussuz.