• çok yetenekli bulduğum bir ses elleme programı. şimdilik tısıltı kırpmakta, filmden müzik yakalamakta, mp3 yapmakta kullanıyorum. demek ki amatör bir şey.

24.10.2017: yıllar yılı her kullandığım makinada bulundurduğum uygulama. formisal mac os ile midi dosyası halinde garageband'de salladığım sesler oluyor, onları bundaki gibi emniyetli bir şekilde kırpamıyorum... halen amatörüm... ama elimden düşmeyen bu program... udemyde jason allenin bunu anlatan bir dersi var. denemek lazım.

03.07.2018: windows ortamında giriş çıkışları bozduğunuzda kafanızı bozan uygulama. yirmi yıldan sonra size tutorial seyrettirir. wasapi yapceniz o sürücü ayarını. oradan speaker kısmını seçeceniz ki bilgisayarda çaldığınız kaydedilsin. kurcalamayın ya da kurcaladığınızı not defterinize ne biliyim sözlüğünüze yazın ki unuttuğunuzda geri dönüp bakabilme imkanınız olsun. (bkz: sözlüğü not defteri olarak kullanmak)
  • yürekli, cüretkârgibi manalar taşıyan bir adjectiveimiz. aynı zamanda "bu ne cüret"teki gibi bir cüret olabiliyor ki, o da yüzsüzlüğün daniskası.
    eşanlamlısı audacious efendim. aynı kökten gelip, zıkkımın köküne gitmektedirler. yolları aşık olsun.
  • gokten zembille inmi$ enfes bir $ey.
  • bir kere daha yaşasın open source dememize vesile olmuş olan güzel mi güzel ses işleme programı. temel efektleri ses dosyalarına uygulayabilmesinini yanısıra, bu sesleri mix yapabiliyor. dahası projeleri wav, mp3 yada ogg olarak da saklıyabiliyor.
  • ubuntu distrosunun live cd'sinden windows sürümü çıkan open source audio editor. kıçını başını kıvırıp artistlik yapmadan import export ve bikaç fiks efektden yararlanılabilir damn it.

http://audacity.sourceforge.net/
  • acemilik zamanlarimda* üç programi ayni anda kullanip sabahlara kadar yaptgim isleri tek basina bir saatte bitiren harika program.
    bu kadar rahat ve basit.
  • hazırlanan podcastin son rötuşları yapılırkan coortlayan, takriban 15 dklık bölümümn uçup gitmesine neden olmuş, çıldırtmış, bezdirmiş ama yine de yerine ikame edecek bir şeyin olmamasından dolayı, sineye çekilmiş programdır.!
    vay bana vaylar sana...
  • bu küçük canavarın sayesinde elle tutulur bir jenerik, 15 dakikada hayata geçirilmiştir. hep seyrederdim ses stüdyolarında ses operatörlerinin, mixajcı&montajcıbaşıların kıtır kıtır kesip yapıştırmasını ses dosyalarını. bu program ve hüber arayüzü sayesinde bir miksajcıbaşı, bir ses teknisyeni, bir alp turaç gibi hissediyor insan, kıtır kıtır kesip, yapıştırırken ses dosyalarını, kayıtları. geliyor mp3'ler, gidiyor wav'lar. sevdim ne demek, öldüm bittim kendisine.
  • gun itibari ile kullandigim, cok az ozelligini bilmeme ragmen epey bi hosuma giden gpl lisansina sahip guzide bir audio editordur kendisi.
  • kullanım kolaylıgıyla boy ölçüşecek başka programa rastlayamadıgım, ancak efekt kullanırken iki de bir "geçersiz işlem yürütmesi" sinirlere dokunan, bol bol çalışmalarınızı save etme alışkanlıgı kazandırtan güzide ses editleme yazılımı. acaba linuxta kullansam cortlamaz mı ki? hımm...
hesabın var mı? giriş yap