şükela:  tümü | bugün
 • yaklaşık bir yıl önce hayalini kurduğum araba a5.sonra dayanamayıp gidip palio aldım.mtv'si düşük, az yakıyor, park yeri sorunuda yok.detaya girmem gerekirse, ön camlar otomatik.dikkat ettiyseniz detayda bile boğmuyor.çokzel.
 • kendisini ne zaman görsem; dünya'daki adalet kavramını, gelir dengesini, tasarımın vardığı noktayı, akışkanlar mekaniğini ve neden bu tür kavramların bir seferliğine de olsa benim tarafımda olmadıklarını sorguluyorum. durduk yere kafamı çalıştırıyor bu araba, durmuşsa mutlaka etrafında dolaşıyor; hareket halinde ise sahibini şımartacak ve kendisini bir şeyleri başardığına ikna edecek kadar bakıyorum. araba dururken bile hareket halindeymiş gibi geliyor heykelsi kıvrımları sayesinde, gümüş renkli olanına topkapı sarayı'nda dolaşıp mücevherlere şaşkınlıkla bakan japon turistler gibi bakıyorum. dokunmak, elimi üzerinde gezdirmek, yavaşça okşamak ve endüstri devrimini başlatan insanın ruhuna fatiha okumak istiyorum.

  arabanın fiyatını kendi maaşıma bölüp bir kenarından matematiğe de giriş yapıyorum. arabanın kimyasıyla benim kimyam uyuşuyor fakat para kısmında anlaşamıyoruz, diyalektik materyalizmden girip bu arabayı kolayca elde edebilen adamlardan çıkıyorum. çıkarken kapıyı kapatıyorum.
 • 1 yıl önce aldığım ancak nereye koyduğumu unuttuğum için kullanamadığım araba. "pele" koymuştum adını renginden dolayı. bir bulsam sayfa sayfa entry giricem buraya. biliyorum çünkü hepiniz merak ediyorsunuz pele'min şanzımanını, vites kutusunu, çelik jantlarını falan ...
 • özellikle iki kapılı modellerinde arka koltuk mesafesi yok ama ayağınızı toplayıp oturunca sıkıntı olmuyor. iç dizaynı ile şark köşesi havası veren tek yabancı marka. bu arada yurtdışında olduğumdan memleket hasretini de gideriyorum.
 • almanya'da 3.0 tdi 240 hp'lik modelinin baz donanima sahip hali 42.600 euro'ya satin alinabiliyor. her türlü opsiyonel donanimi ekleseniz yine de 117.000 euro'ya ulasmaz.

  yuh amk, farka bak.
 • mavisini sık sık gördüğüm araba. sokakta biri almış.

  çok güzel lan. mal mısınız?

  araba modelinden karakter tahlili yapan ezilmiş ruhlar bu arabaya da musallat olmuş ne yazık ki.

  he a5'e binenler barzo, c180'e binenler keko, golf'e binenler zaten orzbu çocuğu size göre.

  bugatti ile dolaşıyor herhalde bu arkadaşlar.
 • bende koleksiyonu olan araba. siyah, beyaz, gri, lacivert ve bir de kırmızı olanından aldım, otoparkta bekletiyorum hepsini. şu an mercedes e 320'den hevesimi almaya çalışıyorum, sonra binecem a5 lere. zengin olmak güzel şey be. geberin lan pis fakirler.
 • yaklaşık bir ay önce hıyarın birine sattığım arabam çok ekmeğini yedim valla ne yalan söyliyim böyle sözlük ortamları falan.

  not : detayları yazsam aklınız uçar

  edit: araç doğuş çıkışlıdır. full+full
 • türkiye'de nüfusun %99'luk kesimi için ütopik bir hayalken alamanya'da çalışan orta sınıf bir vatandaş için sadece bir opsiyon.
 • otomobile mobil olma özelliğini veren çekiş gücünü, oturdukları koltuk; ön tekerleklerden geride olduğu için çekiş, arka tekerleklerden ileride olduğu için itiş olarak tanımlayan taşıt dinamiği hakkında pek bir şey bilmeyen insanların pek spor bir araç değil diye yorum yaptığı bir araçtır.