şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 16 temmuz'da* audi'nin 100. yılının kutlama töreninde görücüye çıkacak olan aracın almanya fiyatı 36.000 euro'dan başlıyor.
  • bugün ilk kez istinyepark'ta gördüm. daha önce audi'nin iki kapılı bir a5 üreteceğinden haberim yoktu. aslında bayağı da şaşırdım.tabi ki kötü olmamış, audi ne yapsa güzel yapıyor ancak iki kapılı bu modelin fonksiyonel olarak a4'ten ne farkı var onu anlayamadım.

edit: hemen şimdi biraz araştırdım.araç a4'ten daha uzun, alçak, geniş, dingil mesafesi daha fazla ve hatchback biçimli bir kuyruğa sahipmiş. yani normal a5 audi'nin spor coupesi iken, a5 sportback a4 ve a6 arasında bir yerde duran, spor bir model.
  • 'altın direksiyon' ödülü alan otomobil...

bu, yarışmanın 34 yıllık tarihinde audi'nin 18. zaferi...
  • 2 kapılısı için meis tarafından yazılmış bir yorum var (bkz: #22189755). oysa 4 kapılı olan için yazacaklarını tahmin dahi edemiyorum. eşim dün gördükten sonra "ben a3'ü de seviyorum, arabamız güzel" dese de bunları söylerken aracı incelemeye devam ediyordu. auto trophy ödüllerinde 2010 yılında orta segmentte yılın en iyi otomobili seçildi.
  • iç hacmi 6 senedir kullandığım passatdan sonra dar gelse de kalitesi 2 çıta yukarıda olan bir otomobil. motoru henüz rodajda olduğu için 1 ay sonra net performansını görebileceğim. dıştan görünüşü ise çok şık. beğendim
  • enteresan bir şekilde audi a3 sportbackle birlikte united states of america pazarında satılmayan bir audi modeli. pek satmayacağını düşünmüş demek ki almanlar ama bmw de bunun direkt muadili bmw 4 serisi gran coupe nin yılların 3 serisinden daha fazla satma potansiyeli olduğunu(usa pazarında) düşünüyor ve şu günlerde pazara girecek 4 serisi gran coupe için bmw usa tarihinin en büyük bütçeli lansman kampanyasını başlattılar.

http://www.audiusa.com/models
  • neresinin 190bin lira ettiğini merak ettiğim araç.
  • biraz ekleme ile 210.000 tl'ye siparişini verdiğim araba.

(bkz: selam kızlar)
  • 2015 2.0 quattro modeli ile 0-100 km hizlanma yarisinda bir adet bmw 4.20 ye toz yutturdugum arac.