şükela:  tümü | bugün
 • tam elektrikli motorla donatılmış bu aracın, playstation home 'un içinde yer alan yeni audi space'de yer alacağı duyuruldu.

  bakalım araç seri üretime geçtiğinde konseptine ne kadar benzeyecek...
 • detroit'te ölçüleri biraz küçülmüş olarak karşımıza çıkan ve audi r4 olduğu spekülasyonlarını körükleyen araç.
 • hayalimde olanı yaparak, tepesine güneş panelleri yerleştirmişler. belki çok verimli değildir ama pile %1 katkısı olsa bile büyük başarı.
 • dehşet tasarıma sahip alman mucizesi, işte fütüristik tasarım böyle olur.

  adamlar nelerle uğraşıyor bizimkiler nelerle uğraşıyor, 1000 köprü daha yapsak yetişirmiyiz acaba?
 • 2019 ya da 2020 yılında piyasaya sürülecek tam elektrikli suv modeli. diğer markalara da yön verecek gibi görünüyor.

  http://arabavideo.com/2019-audi-e-tron/
 • tesla roadster'a rakip bir modelinin de konseptini yapmış olduğu, 671 beygir 800+nm tork sahip olacağı iddia edilen, alman üreticinin elektrikli kanadı. söylendiğinde göre solid state bataryalarla donatılmış olacakmış. o zaman heralde fiyat olarak bugattiyle yarışır bu ibne.

  merak buyuranlar için kısaca söyleyeyim, lityum piller, yani bugün telefonlarda kullanılanlar, nikel pillerden çok daha performanslı ve hacim olarak küçüktür. yaşı 30 üstü olanlar, erickson a1018'i hatırlayın, hani şu sabah gazetesinin 41 kupona, muhabbet hattı ile birlikte verdiği. arkada eşek kadar bataryası vardı.
  solid state yani kuru hal bataryaları ise, kısaca, lityum pillerden çok daha iyi ve son teknoloji ürünleridir. daha gelişim aşamasında olup, nihai istenen amacına ulaşamamıştır. şu anda çok pahalıdır. ama, separatörleri, kuru hal olduğundan çok ince yapılabildiğinden, çok daha küçük bir hacime sahip olabilirken, aynı ebatta bir lityum pilin iki katı elektrik depolar. daha güvenlidir, yanmaz yapışmaz falan.
  kaynak