şükela:  tümü | bugün
 • birazdan hangi yolda gideceksin o araçla ? trafik cezası kesilmiş mi ? vs şeklinde alt tarafı doldurulacak olan başlık.

  şaka bir yana geçtikten sonra havalanmıştır zaten.

  uçağın 250 kmh den sonra havalandığını düşünürsek gayette olağan görünüyor.
 • geçen gün test etme şansı bulduğum araç. araç demek az kalır çünkü kendisi bodykit vs. ile sporluk katılmış normal bir aile arabası gibi görünen; ama kaputun altında 600 beygirlik motoruyla adeta kükreyen bir hayvan. trafiğin boş olduğu yerlerde gazı köklememle birlikte 2-3 saniye içinde 100 km. nin üstüne çıkan, insanı bu esnada tabiri caizse koltuğa çivileyen ve ivmelenmesi hiç bitmeyen bir araba azmanı. öyle bir koltuğa yapıştırma hissi ki ben şahsen korktum.

  buna sahip olan insanın psikilojisini şöyle yorumlayabilirim. çoluk çocuk atlayalım arabaya pikniğe, tatile, her yere gidebilelim; fakat yolda derede en ufak bir artsitlik yapanın da eline verelim.
  (bkz: 10 km uzaktan selektör yapan bmw'li)
 • almanya otobanında rahatlıkla 300 km/h 'a ulaşabilir.

  https://www.youtube.com/watch?v=iggehegu430
 • yukarida verilen linkini bir ayagim frende gibi izledigim araba. aile babasi oldugum icin kombi versiyonunu isterim ama 300 km/h yapmam.
 • dsg kullanılmadığı için tutmadığım araç. o yüzden en mantıklısı golf. ikinci eli de var.
 • bu gün motosikletle birine denk geldim.açıkcası motoru zayıf hissettirecek kadar güçlü ve hızlı bir araç.ancak karşılaştığımız yol benim için ciddi avantajlıydı.(bol trafik ve viraj, her viraj zihnime kazılı)şöyle bi itişir gibi olduk, sonra herhalde benzin fiyatlarından ya da bulunduğumuz yolda şansının olmamasından olsa gerek devam etmedi.
  tilki ile sincabın hikayesine az kalmıştı...
 • ve audi arabayı baştan yarattı. bu mübarek aracın hız saati bir çok aracın devir saatinden daha hızlı yükseliyor o ihtişamlı kasaya rağmen gayet atik ve çevik velhasıl kelam bir gün sahip olmayı hedeflediğim araçlar listesinin ilk sıralarında yer alan araba.
 • 2008-2010 yılları arasında üretilmiş olan rs6'larda direkt lamborghini gallardo motoru bulunur. v10 olan bu motor 573 beygirlik bir güç üretir ve aracı 4.6 saniyede 0'dan 100'e ulaştırır. motor gürültüsü inanılmazdır. aynı motor 2006-2010 arası üretilen audi s8'de de bulunur.

  sırf bu yüzden 2006-2010 arası rs6'lara özel bir ilgi vardır.
 • audi mühendislerinin sırf eğlenmek için geliştirdiğini düşündüğüm, hobi niyetine üretilen araç. çünkü dışardan bakıldığında parası olan emekli necmettin amcanın tatile rahat gidebilmek için tercih ettiği bi araç gibi dursa da motorun 600 beygir güç ürettiği gerçeğini öğrendikten sonra ''olm ne alaka lan?'' diyebiliyosun. çünkü normal şartlarda kimse bi station wagon'a 1.5 milyon tl vermez. gider daha spor, gösterişli bi araba alır ama ilginç ya, cidden çok ilginç.

  bu arabanın şu an yollarda olması bile yeterince troll'lük. ''tatile giderken hız yapmak isteyen necmettin amcalara uygun bi araç üretmemiz lazım. nasıl yapalım'' üzerine düşünülüp hayata geçirilmiş bence. ha duruşu estetik mi? evet. ismi ''ares 6'' mı? evet ama nebleyim ya. özel bi araba...