• audi tt..sevglinin,eski sevgilisinin sahip olduğu araba(imiş).tabi dirtyoxygen bunu çok sonra acımasız bir şekilde öğrenir.
    yıllar once ankarada millikutuphane'nin onundeki ışıkta benim renaultla beklerken yanımızda duran audi tt hakkında sevgiliye yorum yapılır;
    -bu arabanın hastayım kızım,şuna bir baksana zevk sahibi adam arabası.
    +yalnız içi çok rahatsı....
    -sus kız..kaçkere bindin audi tt'ye?? içi çok rahatsızmış..bir bokuda bilme ukala!yalnız araba dehşet harbiden.

ukala dediğim sevgilim o an hiç ağzını açmaz,hatta daha sonrada audi tt konusunu hiç açmaz.

aylar sonra bir dost sohbetinde;
    -abi senin hatun ... 'nın eski sevgilisi,adam okuldan hep audi tt si ile alırdı.
    +ne diyosun lan?
    -valla abi,biz salya akıtarak izlerdik..
    +audi tt ile??vayy benim yiğit anam...vay benim yoksulluğum..doğrumu diyosun lan?
    -yemin ederim abi kuran nimet çarpsın.bilmiyormuydun?
    +..lan valla bilmoydum.. te kafama sıçıyım..

daha sonra hatuna soyleyim mi soylemeyim mi diye arada kaldıktan sonra söylememeye karar verip,hayranlığımı içime gömmeme sebep olan arabadır.
  • alırken tereddüt ettiğim ancak bir süre kullandıktan sonra tüm tereddütlerimi boşa çıkarmıştır. gerek masanın üzerinde az yer kaplamasıyla, gerek ince ayrıntıların birebir geçirilmiş olmasıyla, gerekse fiyatıyla (23 tl) çok şık bir 1\24 diecast modeli.

ha pardon siz ne sandınız.
  • beğenmeyip yolun yarısında indiğim araba.
  • bu araba küçükken ilk almak istediğim arabaydı. mezun olduktan sonra 2 sene sonra alır evlenene kadar biner hevesimi alırım diye düşünüyordum ama büyüdükçe insan daha realist düşünüyor. şimdi elimdeki bu arabaya yatıracağım, 2 kat vergi vereceğim, 2 3 kat yakıt yakacağım, satarken alıcı bulamayacağım en az %10 oradan zarar edeceğim gibi düşünceler oluşuyor. elin 20 yaşındaki komisi bu arabaya binerken bu ülkenin gençleri hayalini bile kuramıyor. iyi araba güzel araba ama babası zengin olanlar binebiliyor bu ülkede.
  • bize ne senin neyi alip almicagindan. forum sitesi mi bu ustteki suser =chris dorner= o zaman herkes gelsin tt basligi altina ben bunu alim , bunu alicagima gider sunu alirim. al abi , al ! en pahalisini en iyisini al yeter ki bu kadar mal olma. ya arada bir dusun benim annem var , kiz kardesim var. bu insanlara kufur ettirmek bana yakismiyo , ben bu kadar o cocugu olmamaliyim de.
    bende de 2014 tt ultra var degistirmek istiyorum , 44000 euro versem chris dorner nickli arkadasin ailesinden birine mi binsem , karar veremedim.
  • her duyduğumda/gördüğümde şu an tam hatırlamıyorum ama küçükken oynadığım ya midtown madness'dan veya need for speed'den (sanırım midtown'daydı) aklıma bir karesi düşen araba.
  • daha (bkz: 1994) yilinda yapim asamasindayken cizimini televizonda gördügüm ve o kücücük yasima ragmen o an asik oldugum, 1998/1999 yilinda piyasaya sunuldugunda heyecanlandigim ve o seneden beri hayallerimi süsleyen audi modeli.. icinde oturmak bile mutlu etmeye yetiyomus, onu anladim.. baska birisinin parasiyla sahip olmak istemedigim, kendi paramla almak istedigim hayallerimin erkegi...
  • 2000 öncesi bir araba olmasına karşın bugün hala taze ve şık görünmesini,tasarımındaki sadelik ve kubbemsi tavan tasarımına borçlu olan otomobil.
    vw grup bazen bu sade tasarım işinin bokunu çıkarıyor ama şu da bir gerçek ki,alacalı bulacalı japon arabaları her sene don yeniler gibi model yenilerken alman arabaları 7-8 sene karizmalarını koruyor.
    vw olsun audi olsun,bir modeli yenilerken,selefinden çok farklı bir araba yapmıyor,bu biraz sıkıcılık yaratsa da şu da bir gerçek ki,bugün bir golf alan insan o arabayı 8 sene sonra da pek de demode bir durum yaşamadan kullanacaktır.
  • yeni modelinin tasarımı efsane olmuş araba. tabi muhtemelen türkiye satış fiyatını karşılayabilecek insanların seviyesi tarkan'dan başlayacağı için bize uzaktan izlemek düşer.

http://s2.paultan.org/…volkswagen-groupnight-15.jpg
  • rakipleri z4 ve slk ya göre daha güçlü olan ama arkadan itişli olmadığından kaybeden araç. 2.0 tfsi 211 hp motoru gerçekten iyi ama önden çekişli spor araba mı olur?
hesabın var mı? giriş yap