şükela:  tümü | bugün
  • audio technica ath-m50x bir onceki babasi sayilan efsane m50 serisinden sonra piyasaya cikan kendi sinifindaki 1 numarali studio kulaklik.
    almadan once onlarca review okuyup, tech spec'ler arasinda dolastim, unboxing videolarini izledim, forumlarin altini ustune getirdim sonuc olarak parasini sonuna kadar hak eden bir kulaklik olduguna kanaat getirdim, denedim ve aldim.
    tr fiyati 660-750 civari an itibariyle yurtdisinda ise 180 dolar.

http://www.wirerealm.com/…th-m50x-headphones-review

artilarini yazmiycam zaten artilari her yerde yaziyo benim eksik gordugum sey kabloda kumanda ve akilli telefonlarda kullanmak icin mikrofon. bir de built quality. zira bundan once focal casque studio spirit professional http://www.focal.com/…ofessional-3544057725006.html
    deneyince insan ister istemez kiyasliyor.
    bir kere at nin kafa bandi ustundeki marka yazan yeri kafaniza taktiginizda esniyo ve burusuyo, cikartinca eski haline donuyo ama o goruntu hos degil ve alet genel olarak plastikten yapilmis, focal ise disi aliminyum ve deri kisimlari da mukemmel.
  • türkiye fiyatı doların da uçmasıyla 900 lira seviyesine çıkmıştır. tüm zamanların en iyi tasarımına sahip kulaklığı olabilir:

http://www.proaudiosuperstore.com/…ath-m50x-blu.jpg
  • sesin temizliğini ilk kez duyduktan sonra ağlatan kulaklık. bu güne kadar müzik değil osuruk dinliyormuşum dedirtir.
  • yaklaşık 150 dolara bundan daha iyi her hangi bir "şey" almanız pek mümkün değildir. kaliteli bir player ile dinlenmesi şiddetle tavsiye edilir.
  • 480 tl ise alınması müstahak referans kulaklıktır. overear kulaklıklarda rahat edemediğim şu an için shure se 315 kullanmaktayım ama alışkanlığımdan kurtulup sonraki kulaklığımı kesinlikle m50x olarak güncelleyeceğim. fiyat performans çok başarılı.
  • 2 gündür tadını çıkardığım, böyle bir kulaklık almak için ne kadar geç kaldığımı fark ettiğim bir ürün. her zaman dinlediğim şeyleri her tekrar dinleyişimde duyduğum katmanlar ve ayrıntılarla beni dumur etti. gitarla birlikte verdiği sonuç ayrı muhteşem. iyi prodüksiyonlarla iyi sonuç veriyor, yani artık daha da seçici olmak gerekecek.
  • kaybettiğime en üzüldüğüm nesnedir, ama hevesliyim araştırdım, şu an 350 dolara bulunabiliyor.

peki ne yapar bu kulaklık, kendi deneyimime göre;
    m50 serisi bas seslerde zaten ün yapmış bir kulaklık. ama sizi beats kulaklıklar gibi dum tıs dum tıs bas'a boğmaz, onlar gibi baş ağrıtmaz. ton dengeleri gayet iyidir, mid tonları emsallerinden çok daha iyi verir. aldığınız sesin derinliğine inanamazsınız, müziği ath m50 ile dinlerken enstrümanların yerini işaret edebilirsiniz. tabi kaliteli kayıt elzem.

uzun süreli, misal 4 saat aralıksız kullanımda biraz yorucu olabilir. özellikle yazın o kalın deri terletebilir, kışın aynı deri donarak çatlayabilir ve hoşnut olmayacağınız bir sürtünme yaratır. bu yüzden kulağa dokunan deri yüzeye iyi bakılmalıdır.

dış mekanda kullanılabilir, ama bir stüdyo kulaklığı olduğu için dış mekan için yapılmadığını bilmekte fayda var. kıvırcık kabloludan alırsanız daha iyi edersiniz, böylece dışarıda sie dolanmaz, zira düz kablolu olanı oldukça uzun.
    öte yandan hafif cüsselidir, pek estetik kaygı da gütmemiş tasarlayanlar.

bu yüzden ath m50 şekil satmaz, ciks kulaklığınız olmaz, ama işini inanılmaz iyi yapar, muazzam ses verir, adeta içi güzeldir. çok estetik olmadığı gibi ağır görünümlü ama bir o kadar da hantaldır. ama sağlamdır, biraz sudan da, basınçtan da, kullanmaktan da başına bişey olmaz.

alın, sesini dinleyin, bir tebessüm edeceksiniz. ilk dinlediğiniz şarkıyla da yeşillendirin.
  • bir ay önce yurtdışında aldığım kulaklık. alırken mağazadaki bütün kulaklıkları tek tek denedim, mağazadaki görevliyi uzun süre testlerim sebebiyle sinir krizlerine soktum lakin sonunda karar verip bu kulaklığı aldım.

fiyatları cep yakan beats, bose, sennheiser ve adını tam hatırlayamadığım birkaç kulaklık markasıyla kıyas yapınca bu kulaklığın verdiği sesin daha doğal olduğunu söyleyebilirim. şarkılarda duymadığınız detayları duyuyorsunuz, gerçekten parasını sonuna kadar hak ediyor. ne bir eksik ne de bir fazla gayet iyi ses veriyor. beats gibi bassa boğmuyor mesela.

tek eksi yanı ses yalıtımı. son seste bir parça dinliyorsanız dışarıdan rahatlıkla duyabiliyorsunuz şarkıyı. bir de benim gibi koca kafalıysanız inanılmaz komik duruyor takınca. o yüzden dışarıda takmıyorum, perdeyi sıkıca örtüp evimde yalnız başıma dinliyorum müziğimi güzel kulaklığımla.
  • ses yalıtımını çok beğendiğim yeni kulaklığım. bunun fiyatı civarına daha iyi closed-back kulaklık yok. türkiyede bulması zor olabilir o ayrı.
  • her türlü emmeye gömmeye gelen kulaklıktır. amazon üzerinden uygun fiyatlara temin edilebilir. kasım sonunu bekleyin.