• web sitelerinde ''audioban yeniyi keşfeder. sanatçıları ve müzik sahnesinin farklı alanlarında çalışan isimleri, çeşitli mekanlarda kurguladığı etkinliklerde dinleyiciyle ve birbirleriyle buluşturur.'' açıklaması bulunan istanbul temelli etkinlik inisiyatifi ve plak şirketi. açıklamaya katılıyorum, katıldığım etkinliklerinde hep yeni isimler keşfettim. bazen bedava bira da dağıtıyorlar, onu daha sık yapsınlar. http://www.audiobanmusic.com/
  • açık radyoda denk geldiğim bir programda dinlediğim ekip. senede 8 plak basacaklarından bahsettiler, bu çok ciddi bir hareket. (bkz: öyle deme inanırım)
  • yeldeğirmeni'nde birkaç ayda bir ikinci el enstrüman pazarı yapıyorlar. evdeki ekipmanını toplayıp gidiyorsun, karışan eden yok. ister takas yap ister sat.
  • plakçıda karşıma çıkan dark pulse plağıyla kendilerinden haberdar oldum. memleketten synthwave/darkwave gruplarına yer veren bir toplama albüm basmışlar. etkinliklerini sosyal medya hesaplarından duyuruyorlar.
    http://instagram.com/audiobanmusic
  • istanbul’da her hafta 3-4 etkinlikleri var. gördüğüm kadarıyla şimdiye kadar hep alternatif müzik alanında işler yaptılar. konserlerin dışında plak dükkanlarında söyleşileri de oluyor. müzik keşfetmek için takip edilesi oluşum.
  • radyo eksen programcılarını nihayet anadolu yakası’na getiren oluşum olarak gönül listeme üst sıralardan giriş yaptılar. 5 nisan’da moda sahnesi’ndeymiş ilk buluşma. hem de konserli falan.
  • geçenlerde açık radyo’da da isimlerine denk gelip merak ettiğim ekip. şimdi de sözlük'te okuyunca uyandım, radyo eksen’le etkinlik yapıyorlarmış galiba... takip edilesi.
  • radyo eksen’in birlikte geceler * düzenlemeye başladığı ekip. hack the fool ve al’york’un üstüne radyo eksen dj’leri tadından yenmez. ikincisini, üçüncüsünü de bekliyoruz.
    diyoruz ve artırıyoruz: 1 2 3 yetmez 4 5 6 olsun!
  • şu ana kadar iki adet etkinliğine katıldığım kaliteli oluşum.
    severek takip ediyoruz kendilerini.

edit: 3 oldu*
  • alnından öpmek istediğim müzik şeysi. radyo eksen’le yaptıkları ilk etkinliği evde yorgan döşek yattığım için kaçırmıştım, 3 mayıs’ta (yarın) ikincisi geliyormuş. bu sefer kesin ordayım, bekle beni gülşah! * *
hesabın var mı? giriş yap