şükela:  tümü | bugün
  • piyasada var olan en üstün hifi dac'lerden biri. üstelik bu performansı 150 dolar gibi bir fiyat etiketiyle sağlıyor. 2.1 volt ile çok güçlü bir çıkışı var. rahatça hifi kulaklıklarla ve amfilere bağlayarak hoparlörler ile kullanabilirsiniz. detay ve denge muhteşem. sahne genişliği bu alanda en iyilerden biri. bass'ların, midlerin, tizlerin uyumu kusursuz.

    şu ana dek bang & olufsen beoplay h3 ve harman kardon cl kulaklıklarla denedim. hakkında belirtebileceğim en ufak kusur yok. kulaklığın maksimum kapasitesi neyse onu alırken hiçbir çatlama ya da bulanıklaşmaya rastlamıyorsunuz. enstrumanların katman katman kontrastı harika. jazz olsun klasik olsun metal olsun her vokali ve enstrumanı birbirinden bağımsız olarak takip edebiliyorsunuz. bu kadar detay elbette kusur da gösteriyor. kötü kaydedilmiş, mixing'i ile uğraşılmamış, icracısı iyi olmayan enstrumanlardaki her türlü hata cam gibi farkediliyor. bu yüzden dragonfly red sadece en iyi kayıttan geçmiş albümlerle gerekli deneyimi sunuyor. bu konuda stüdyoya dev battaniyeler asmaya kadar giden çabalarıyla metallica'nın black albümü önerilir.

    piyasada inanılmaz pahalı dac'ler var. testlerde dragonfly red'den ya daha kötüler ya da en fazla ihmal edilebilir derecede iyi çıkış değerleri veriyorlar. yaşayan efsane dragonfly red. marantz amfi ile elac hoparlörleri beslemek için gün sayıyorum.
  • almadan önce bu kadar hayranlık uyandıran bir sonuç vereceğini beklemiyordum. ses çıkış kalitesiyle övülen iphone'ları samsung galaxy telefonları unutun. bu kadar geniş sahneye yayılmış, dengeli ama dengeli olayım derken sessiz ve sıkıcı olmayı bırak tam tersine müziğin detayı ve eğlencesini sonuna kadar veren, hayatımda denk geldiğim en iyi dac ya da halk arasındaki ismiyle external ses kartı..
  • fiyatına ve boyutuna göre üstün bir performans sergileyen usb dac. ister bilgisayarınıza ister telefonunuza takın, ses kalitesini ciddi anlamda yükseltiyor. 24 bit 96 khz oynatabilmesinin yanında mqa formatını desteklemesi de cabası. roon+tidal ile kullanınca gerçekten tatmin edici bir performans alabilirsiniz.
  • bir süredir çekmecede yatıyordu, kulaklıkları hoparlörleri başka sistemlerle besliyordum.

    dedim masaüstü bilgisayara takayım, bağlı bulunan yamaha hoparlörleri beslesin. sonuç inanılmaz. nasıl da özlemişim dragonfly'ın kendine özgü ses imzasını. harika, bass'ın bu şekilde yorumlanmasının yerini hiçbir şey tutmuyor. wasp'in hold on to my heart'ında müthiş bir sound aldım.