şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'ye giriş yapan polonya asıllı sesli kitap platformu. ios ve android için uygulamaları var. 1800 civarı yabancı dilde ve 900 civarı türkçe kitapla başlamışlar. sesli kitabın ücreti raftakine denk olacakmış. ilk 2 ayı için cafe nero ile anlaşmışlar her 1 kahve siparişine seçtikleri 10 kitaptan birini bedava veriyorlar. denenesi.
  • arşivi storytel'den iyi duruyor. yalnız böyle tek tek kitap alma olayı hiç iyi olmamış. keşke aylık belirli bir ücret karşılığında bütün arşivi kullanabilsek.
  • arşiv olarak storytel'den daha iyi ancak fiyatlandırma konusunda daha kötü olan platform. storytel'de 20 küsür liraya aylık fiyatla kafanıza göre kitap okuyorsunuz. burada ise kitabı satın alıp arşivinize ekliyorsunuz. kitap ücretleri hiç de denildiği gibi raftakiyle aynı fiyatta değil. mesela huzursuzluk kitabı kitapyurdu sitesinde 10.93 tl iken sesli kitabı 17 tl.
  • caffe nerodan kahve alırken audioteka sesli kitap uygulamasında kullanabilmem için 1 kullanımlık kod verdiler. merak ettim uygulamayı indirdim. kitap çeşitleri henüz yeterli değil. uygulama kullanım açısından arayüz tasarımı daha iyi olabilirdi. daha önce storytel kullandığım için fiyatlandırılması her kitap için ayrı ayrı ödeme olması bana pahalı geldi. aldığım kod ise caffe neronun seçtiği 10 tane kitap içinde geçerli. beni asıl üzen aralarında nilgün bodur diye birinin kitap bile sayılamayacak olan sözde kitabını bu listeye eklemiş olmaları. zülfü livaneli, tolstoy, victor hugo, franz kafka, stefan zweig dururken bu kitabın seçilmiş olması onların ayıbı olsun.
  • bu sıralar sefiller ile suç ve cezayı birer lira karşılığı satmakta olan site.
    https://audioteka.com/tr/audiobook/suc-ve-ceza
    https://audioteka.com/tr/audiobook/sefiller
  • kitap çeşitliliği açısından alternatiflerinden farklı değil.
    ama kaldığınız yeri işaretleyebileceğiniz bir ayraç tuşu yok. benmi bulamadım acaba diye destek hattınada sordum. olmadığını teyit ettiler. bu kullanırken bence biraz sıkıntı yaratıyor. başka bir yeri tekrar dinlemek istediğinizde yada eliniz yanlışlıkla ekrana değdiğinde vs tekrar kaldığınız yere girmek bir dert.
  • anladığım kadarıyla sadece kitap fiyatını ödeyip başka masraf çıkmadan bir ömür kitabı hesabımızda tutabiliyoruz. öyleyse basılı kitap alır gibi çok arzu edilen kitaplar alınıp dilediğin zaman, dilediğin sürede dinlenebilir. geri kalan şeyler için hızlı tüketmelik storytel var zaten.

ayrıca klasik kitaplar için 1 tl'lik kampanyalar çok hoş. bin küsür sayfalık karamazov kardeşleri kim sana 1 tl'ye okur ey sözlük.
  • club özelliği getirerek storytel modeline geçmiş. ister aylık 20 tl ile tüm arşive erişim var istersen eskisi gibi tek kitap satın alma devam ediyor.

piyasayı domine edecek hamleyi yapmış olabilirler böylece.
  • sanırım ayda yılda bir iki kitap eklerlerse kendimizi şanslı saymalıyız. bir kaç opus magnum kitap dışında içerik çok zayıf.
  • haftanın fırsatı adıyla klasikleri bir hafta boyunca ücretsiz dinleme imkanı sunan sesli kitap uygulaması. bu haftanın fırsatı aşkı memnu:)
    iki gündür aşkı memnu'yu dinliyorum.
    storytel daha kullanışlı bir altyapıya sahip ancak ücretsiz kitap kampanyası olsun klasikler 1 tl kampanyası olsun yaptığı böyle kampanyalarla storytel'den daha kullanıcı cebi dostu bir uygulama.