şükela:  tümü | bugün
 • 2016 yapimi bir netflix belgeseli.

  --- spoiler ---

  amerikali iki lise ogrencisi daisy coleman ve audrie pott'in, yasadiklari taciz/tecavuz sonrasi, liselerinde ve yasadiklari cevrede korkunc bir online bullying'e maruz kalmalari, ve maalesef sonucunda aralarindan birinin intihar ederek olumuyle son bulmasi anlatiliyor.

  belgeselde, o da intihara kalkistigi halde hayatta kalan daisy'i dinledikce, yasadiklarini duydukca, olen audrie'nin annesinin & babasinin roportajlarini, tum o.c'likleriyle belgesele roportaj veren tacizci erkek ve lise arkadaslarini gordukce, epey etkileniyorsunuz maalesef.

  --- spoiler ---
 • kücük yaşta cinsel taciz ve tecavüze uğrayan kızların mücadelelerini ve bana göre cesaretlerini anlatıyor..

  her baba yiğidin harcı olamayn bir belgesel diyebilirim. zaten zorluk yasayan biri üzerine daha fazla gidildiğinde katilin cevredeki heries oldugunu da birkez daha kanıtlamıştır. belli etmesede klavye sadece insanlari bir anda ünlü ederek yeni bir hayatsunmakla kalmıyor. bir anda sizin katilinizde olabiliyor..

  ızlemek icin sanırım iki kez düşünmelisiniz ekşi sözlük ahaliside bu klavyecilerden cok farkli degil zira..
 • bir intihar, bir başarısız intihar girişimi.

  --- spoiler ---

  gerçekten izlenesi bi belgesel ama duygusal olarak zorluyor insanı.
  hele sonlara doğru insanlar çirkef yüzlerini göstermeye başlayınca daha da sinir bozucu oluyor durum. özellikle şu konuşmada;
  şerif - her zaman erkekleri suçluyoruz ama kızlar da suçlu.
  + ama bu olayda erkekler suçlu.
  şerif - acaba öyleler mi?

  14 yaşında, bilinci kapanacak kadar alkol almış, baygın bi kız var ortada. onunla birlikte olmak tecavüz değilse nedir?

  --- spoiler ---
 • amerikanın gözünden "o saatte orada ne işi varmış." vakası denilebilir bu belgesel için. çocuk yaşta tecavüze uğramış kız çocuklarının toplum tarafından suçlanışı ve aileleri ile birlikte sürgüne zorlanması gerçek kişiler üzerinden işleniyor. denildiği gibi sonlara doğru kasaba halkının yaptığı "kızlar da bu çağda iyice zıvanadan çıktı. aileler sahip çıksın kardeşim." gibi yorumlar iyice sinir zıplatıyor. alkol de alsa, kendisi de gitse hiçbir insan tecavüze uğramayı hak etmez oysaki.
 • insanı sarsan başarılı belgesel. bu tür belgeselleri izlediğimde hep şunu düşünüyorum 'insanın insana yaptığını başka hiçbir canlı yapmıyor.' imkanınız varsa izleyin derim.