şükela:  tümü | bugün
 • oz isimli guzide tv dizisinde aralarda peydahlanip durumun vehameti uzerine yorumlar yapan karizmatik komik insan. uyusturucu bulundurmaktan tutuklanip iki uc serefsiz polis tarafindan sakat birakilan* tekerlekli sandalye mahkumu. iyi bi eleman bu beladan falan uzak duruyo . aralarda yaptigi yorumlar aa hakketen lan dedirtiyor, oz`un olmazsa olmaz karekteri
 • oz'u iyice kaptirarak izleyen kisilerin, kaybindan buyuk aci duydugu karakter. hala aralarda cikip birseyler anlatiyor ama ah ah hicbir sucu yokken gitti bu abi. ha hic mi kotuluk etmedi, etti etmesine ama hic yoktan karambole gitti.pek cok kimse gibi hill de oz'dan en kolay yolla, ceset torbasinda cikti ve "escape from oz" bolumunu bizlere hatirlatti. neden james robson veya devlin degil de bu masum adamcagiz gitti diye sorarsaniz o tom fontana adisinin hikmetidir, ne yapalim, izliyoruz caresizce...
 • tartışmasız oz'un en sevilen , etliye sütlüye karışmayıp kendi halinde yaşayan ama hayata dair inceden inceden edebiyat parçalayan karakteri , senaristlerin neden bu adamı bok yoluna öldürttüğünü de anlamış değilim , çok üzülmüştüm lan bak hatırladım şimdi..
 • evine baskın düzenleyen polislerden kaçarken birini öldürüyordu, yakalanınca da diğer polisler bunu çatıdan aşağı atıyordu, sakat kalmasının hikayesi budur.

  dizide hiç ölmeyeceğini sandığımız bir elemandı, onu bile harcadılar adamlar...
 • harold perrineau'nun canlandırdığı oz karakteri.
 • --- spoiler ---

  tam 5 sezon boyunca oz'da tekerlekli sandalyesiyle dolasan, 5. sezon sonunda olurken son sozleri "bacaklarimi hissediyorum" olan karakter. adaya dusunce eklemleri sarhos olan john locke'u cagristirdi bana bu hazin vedasi..

  --- spoiler ---
 • (bkz: orko)
 • kendisi the matrix reloaded filminde gemide görevli link adlı elemandır.evet elemandır.
  (bkz: the matrix reloaded)
  (bkz: link)
 • tanrı hakkındaki vecizesi :

  "in the beginning, god was nothing, so he started making stuff.
  he made the dirt, he made the sky, he made the water, he made things that swim, things that slither, things with legs. i mean, god turned himself into a big shot.
  then, in a couple of years, or a couple of million years, he breathed life into man.
  and he's been sucking the life out of us ever since."
 • --- spoiler ---

  ilk baştaki, diziyle alakasız konuşmalarından birisinde napolyon'un çükünün kavonozda saklanmasından bahsetmişti. sonra da napolyon'un çükünü muhafaza eden kavanoza sahip olduğunu iddia eden 3 kişi olduğundan bahsetmişti. izlerken ben "alla alla işe bak" diye düşünürken, "burada önemli olan napolyon'un çükü olmayan diğer iki kavonozdakiler kimin acep?" diye sorarak takla attırdıydı. öyle güzel bir muhabbete aracılık etse de dizideki karakterini hiç sevmezdim.
  koca italyan mafyasının mutfak köşelerinde götten sikilmek suretiyle tecavüze uğradığı pis bir ortamda tekerlekli sandalyesiyle tıkır tıkır gezdi. en fazla tehdit edildi. son sezonda(ya da bir öncesinde) öldü de kurtulduk.

  --- spoiler ---

  alemin kralı ryan o'reily.