şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fransa'da lille osc takımında forma giyen 1985 doğumlu kamerunlu savunma oyuncusu.
 • pozisyon bilgisi olan dany. bu kadar söyleyeyim. gayet iyi transfer.
 • şampiyonlar ligi'nde oynayamayacaksa transfer edilmesi abesle iştigal olan defans oyuncusu.. haa iyidir, kötüdür zerre izlemedim ama ntvspor muhabiri ırmak kazuk'un dediğine göre fransa liginin en önemli defans oyuncusu olarak gösteriliyormuş kendisi..
 • transfer edilmesi halinde sampiyonlar liginde oynayabilecek oyuncudur. sampiyonlar liginden elenmis bir takimdan transfer edilen oyuncu yeni takiminda sampiyonlar liginde oynayabilir. sadece bir futbolcu siniri var bu kural icin ayni yil icerisinde.

  kaynak: ntvspor
 • kendisini tanımıyorum. fakat transfermarkt'taki değeri 12 milyon euro ve bu değer daha yeni güncellendi. üstelik 90 milyon euro'luk lille'in en pahallı oyuncusu olması da bir diğer ilginç nokta. birçok kaynak da kendisinin fransa'nın en iyi savunmacılarından biri olduğunu söylüyor. bu bilgilere bakarak iyi bir transfer denilebilir. fakat galatasaray yabancı sınırını da göz önünde bulundurmalı. bugün kaliteli birkaç yerli stoper ismi var, fakat tek sol bek yok. bu yüzden sol beke kaliteli bir yabancı alıp, stopere iyi bir yerli almak daha mantıklı sanki..

  not:biraz fransız forumlarda gezindim de galiba kendisi çok iyi defans oyuncusu. neden gs'ye gelsin, ingilteye veya ispanya'ya gider olmadı psg alır diyenler var, bir türk arkadaş da kıryouk ama para bizde artık diye laf anlatmaya çalışıyor.*
 • transferi gerçekleşirse, galatasaray'ın ara transferde aldığı, wesley sneijder den sonra ismi zor telaffuz edilen ikinci oyuncu olacaktır.
 • milliyet skorer'e göre galatasaray ile anlaşmış defans oyuncusu.

  http://skorer.milliyet.com.tr/…6/default.htm?page=2
 • medyaya göre galatasaray'ın ciddi ciddi istediği oyuncu.

  hatta bazı kaynaklar transferin noktalanma aşamasına gelindiğini belirtiyorlar. ancak burada sorun şu:

  bu arkadaş galatasaray'a transfer olursa şampiyonlar ligi'nde oynayabilecek mi, oynayamayacak mı?

  bildiğim kadarıyla lille osc takımıyla bu sezon şampiyonlar ligi'nde mücadele ettiği için oynayamayacak. ancak güncellenen kural gereği oynayabileceğini söyleyenler de var. kafam karıştı doğrusu. yoksa lafımız yok, eleman son derece kaliteli bir stoper. zaten transfermarkt'ta da piyasa değeri 12 milyon euro olarak gözüküyor.
 • yeni uefa şampiyonlar ligi statüsünün 18.18 ve 18.19 maddelerine göre, kulüpler son 16 turundan itibaren oyuncu listesine 3 yeni oyuncu katabilirler ve istisnai olarak bu 3 oyuncudan biri, daha önce uefa kulüplerarası kupalardan birinde oynamış olabilir fakat chedjou sanki bu istisnaya uymuyor zira kurallara göre, istisnanın mümkün olabilmesi için:

  a) oyuncunun, daha önce aynı kupadaki bir takım için oynamamış olması (mesela lille - galatasaray)
  b) oyuncunun, yeni takımının bulunduğu kupada yoluna devam eden bir takımdan gelmemiş olması (bu şart yukarıdakiyle aynı gibi duruyor fakat bir kupadan elenip diğerine katılan kulüpler için konulmuş belli ki, mesela fenerbahçe, atıyorum cluj'dan oyuncu transfer ederse oynatamaz, farklı kupalarda oynadılar ama aynı kupada devam edecekler.)

  şart koşuluyor.

  lille, galatasaray ile aynı kupada oynadığı için, elenmiş olsa dahi a) şartı doldurulmamış oluyor gibi geliyor bana ve dolayısıyla chedjou, avrupa'da galatasaray adına oynayamaz.

  edit: fransızca cümle çok karışıktı fakat ingilizcesi gayet net: chedjou lille ile grup maçlarında oynadığı için galatasaray'da şl'de forma giymesi imkansız.

  alıntı:
  18.18 for all matches from the start of the round of 16, a club may register a
  maximum of three new eligible players for the remaining matches in the
  current competition. such registration must be completed by 1 february 2013
  (24.00 cet) at the latest. this deadline cannot be extended.
  18.19 one player from the above quota of three who has been fielded in a uefa
  club competition group stage match for another club in the current season
  may exceptionally be registered, provided that the player has not been fielded:
  a) in the same competition for another club; or
  b) for another club that is currently in the same competition.

  ben bu ingilizce metinden elenmiş takım istisnası manası çıkarılabileceği yönünde bir şey anlamıyorum, fransızcasından da öyle bir şey anlamıyorum. ya ntv yanlış yorumlamış, ya uefa'nın iletişim biriminde kekolar çalışıyor.
 • galatasaray'ın vazgeçtiği iddia edilen stoper.

  kaynak: 34cimbom34

  galatasaray lille kulübüne 7 milyon € teklif etmiş ancak lille kulübü 10 milyon € istemiş. bunun üzerine galatasaray da vazgeçmiş.