• forgotten realms'da buz, don, kar, kis, kuzey, usume, kıçınız donsun emi tanrıçası. karizmatik kişilik. talos, malar ve umberlee ile birlikte gods of fury'yi olusturur.
  • forgotten realms'de her türlü soğuk, buz, fırtına vs olayının tanrıçası. "the cold goddess", "the frostmaiden", "icedawn" ve "the queen of air and darkness" olarak anılır. kendisine genelde korkudan dolayı tapınılır. spine of the worldde borusu sıkça öter.

takipçileri, kışların daha az sert geçmesi ve tanrıçanın öfkesini çekmemek için adakta bulunurlar. priest'lerinin tanrıçaları ile ilişkisi oldukça kişiseldir ve ciddi bir dini organizasyondan söz etmek zordur.

kendisi, hikayeye göre, esasında bir peri prensesidir*, ancak underdark'dan çıkma simsiyah bir mücevher taşının etkisinde kalıp içten içe çürümüş ve kötücül birine dönüşmüştür. kendi dahil olduğu fae court'u ele geçirmeye çalışmış, ancak başarısız olunca sürülmüştür. işte bu dönemde "the queen of air and darkness" sıfatını alarak talos'un altında işe girer, ancak yakın zamanlarda gücünün çoğunu talos'a kaptırmıştır.

son dönemlerde silvanus'un müdahalesiyle bahsi geçen mücevherin etkisinden kurtulmuş ve yavaş yavaş eski kişiliğine dönmeye başlamıştır.

soğuk ve duygusuz olarak bilinir.
  • yazar kişi olan auril ise, fr tanrıçasının aksine pek bir güler yüzlü, pek bir hoşsohbet hanım kızımızdır. kendilerinin epigoniondan istifade etme planlarını esefle kınarım.

ayrıca kendisini yakın zamanda düzenlenecek diğer kadıköy zirvelerinde de görmek isteriz. (kız erken oranı 1:1 e yaklaştıkça zirvelerin eğlence potansiyelinin de arttığı bilimsel yöntemlerle tespit edilmiştir) "ha yok efendim bana zor plazadan çıkıp geçemem ben oralara hafta içi falan" der ise, bilemeyiz.
  • sadece zirvede görüp, hala hatırlayabildiğim tek yazar.
  • sembolü beyaz kenarlı gri bir elmasın içinde bir kar tanesidir.

bazı yerlerde saukuruk olarak da bilinir.

ayrıca buzdan bir heykel kadar güzel, aynı derecede de duygulu olduğu söylenir...
hesabın var mı? giriş yap