şükela:  tümü | bugün
  • heather morris tarafından yazılmış, lale sokolov'un gerçek hikayesine dayalı bir roman. kitabın adında anlaşılacağı üzere 2. dünya savaşı dönemi aucshwitz kampında geçen bir hikaye. gelelim romana o kadar hızlı geçişleri var ki her şey oldu bittiye getirilmiş ve anlatım o kadar basit ki sanırsınız ilkokul çocuğu yazmış. hikayenin içine bir türlü giremedim, yok yok kesinlikle iz bırakan bir roman değil. sonuç olarak beğenmedim, alıp okuyanada şimdiden iyi okumalar.
  • pegasus yayınları tarafından türkçeye çevrilen, özgün adı the tattooist of auschwitz olan heather morris romanı.
  • lale'nin işi fazla uzun sürüyordu. erkeklerin kollarına dövme yapmak da kötüydü ama genç kızların vücutlarını lekelemek dehşet vericiydi.

şimdi, olayların kahramanı lale tarafından anlatılan bu öykü, heater morris tarafından kaleme alınmış. açıkçası, bu tarz anlatımlarda bazen dil yavanlaşabiliyor. kitap hızlı okunuyor, ama dili bazen fazla yavan. ancak konusu ile sizi sarıp sarmalayacak. bu katliamdan yıllar yıllar sonra doğmuş olsanız bile, anlatılanların gerçek olduğunu bilmek insana utanç veriyor.

bir çırpıda bitecek, ama kalbinizde derin izler bırakacak bir kitap auschwitz dövmecisi. hikayesi ile, aşkın her zaman bir yolunu bulacağının kanıtı niteliğinde...

daha geniş zamanlarınızda, esintiler ve anlar'a beklerim efendim
  • baya kötü bir kitap.
    lale sokolov isimli bir yahudinin gerçek hayat hikayesine dayanan, bu kelime önemli, bir roman. yazar bugüne kadar ww2 ile ilgili yapılan tüm yapitlardaki parçaları gerçek bir kişinin etrafında hikayelestirmeye çalışmış, ve bence bunu çok fazla abarttigi için kitabi bayagilastirmis. aynı zamanda kalemi de çok kuvvetli gelmedi bana. olayları bağlaması zayıftı, karakterlerin duygularını olaylara güzel yedirememis.