şükela:  tümü | bugün
  • kucuktuk, ufaciktik, okulun bahcesi ve kendi sinirli istanbulumuzda kiyasiya sozel guresler tutardik yasamla.. lcohen dinler, siir vesaire yazar, icip dagitir, olesiye gulerdik kendi yarattigimiz bunalim okyanusunda.. sonsuz guveni ve kosulsuz sevgiyi yasatan bu sair kilikli adam kendimi soktugum her cikmazin basinda beni uyarmayi gorev sayardi.. dinler miydim peki? pek degil.. ama yillar ve yabancilar kalabalikliginda sesini duyamaz oldugumda cok cok ozledim o sahiplenisini, ne olursa olsun umursayisini, yer yer can acitabilen durustlugunu*... okudugum bolume bile beni ikna edendir o.. bak canim ben bunu okucam sen de bunu sonra soyle soyle olacak konusmasini hatirliyorum ben evet.. moda, kirinti, ortakoy, arnavutkoy sirtlari, vapur, spiritualized, esperanto* ve clinton street*.. guzide lisemizi bugun seviyorsam hala bunun onemli bir nedeni olan ve ugruna onca sene kose bucak kactigim reuniona bile gittigim guzel adam.. bir gun yeniden siirlerini okuyacagimi biliyorum.. ve cocuklarina deli teyzelik yapacagim gunleri bekliyorum sabirla*.. *
  • (bkz: paul auster)
  • dört ana rüzgardan biri. batı yeli.
  • (bkz: austere)
  • 8 rüzgardan, güneyden eseni. kıble.

kuzey rüzgarı : septentrio - > yıldız
    batı rüzgarı : favonius - > günbatısı
    doğu rüzgarı : solanus- > gündoğusu
    kuzeybatı rüzgarı : caurus - > karayel
    kuzeydoğu rüzgarı : aquilo - > poyraz
    güneybatı rüzgarı : africus - > lodos
    güneydoğu rüzgarı : eurus - > keşişleme
  • (bkz: austerlitz)