şükela:  tümü | bugün soru sor
 • boston celtics coach'u doc rivers'in kendisi gibi basketbolcu olan 92 doğumlu oğlu. 1 ve 2 numarada oynuyor. daha çok 1 oynar. duke'a girmiş bu yıl.
 • şu an lise son sınıfta olan 1.93'lük combo guard. kendisi 2008'de, lisedeki ilk sezonunun ardından, gitmeye karar verdiği university of florida'dan bu senenin nisan ayında vazgeçmiş olup *, bir dahaki sezon çok büyük ihtimalle, geçen ay sözlü olarak anlaştığı * duke university'e gidecek ve en azından bir seneliğine blue devils forması giyecektir.

  muazzam bir skorer olduğu söyleniyor ve pek çok kaynakta 2011 freshman sınıfının en iyi oyuncusu olarak lanse ediliyor. her ne kadar, andre drummond ve quincy miller gibi büyük potansiyele sahip yaşıtlarını ekarte etmesinin pek kolay olmayacağına inansam da, 2012 nba draft'ında en kötü ihtimalle ilk 7'den gideceğini düşünüyorum.

  ayrıca babası doc rivers'ın emekli olmayı istemesinin başlıca sebeplerinden biri de, o'na daha çok zaman ayırmak ve kendisinin gelişimini yakından takip edebilmektir.
 • babası doc rivers'dan daha iyi bir basketbolcu olma potansiyeline sahip. doc rivers yalnızca 1 kez all star olmayı başarabilmiş, bir yıldız olmayı başaramamış, asıl kariyerini koçluk yaparken elde ettiği başarılarla ileri götürmüşken austin lige ilk 5 sıradan girerek doğrudan etki yaratabilir.
 • an itibariyle amerika'da 2011 yılının en iyi liseli basketbolcusu seçilmiştir.

  ne kadar iyi bir profesyonel kariyeri olacağını elbette zaman içinde göreceğiz, ancak daha liseyi dahi bitirmeden lebron james hakkında atıp tutmaya başlamasıyla en sağlamından bir apaçi olacağı şimdiden kesin gibi.

  bak güzel kardeşim: evet hayvan gibi yeteneklisin, belki de bir nba yıldızı olacaksın. doc rivers gibi bir adamın baban olmasından mütevellit forsun da sağlam, taşaklısın. iyi bir oyuncu olamasan bile -en kötü ihtimalle- babanın bağlantıları sayesinde nba'de ya da dünyanın başka bir yerinde kendine her türlü ekmek bulur, yine krallar gibi yaşarsın. ama daha lise mezuniyetinde giyeceğin kıyafeti bile muhtemelen seçmemişken "tek amacım lebron'u sahada parçalamak" tarzı beyanatlar verirsen, bana da bir büyüğün olarak seni "yavaş gel de saçın başın dağılmasın" diye uyarmak düşer.
 • http://www.nbadraft.net/players/austin-rivers

  kendisinin burdaki vidyolarini izleyince ebenin ami diyebilirsiniz. olum sen nesin lan. ben bu adamin benden kucuk oldugunu kabullenemiyorum anasini satiyim. piiiy.
 • 2012 draftlarının 1.lik adaylarından birisi.
 • 8. sınıftayken rajon rondo'yu bir şut yarışmasında yenmiş olan oyuncu. yendiği kişi rondo olunca pek sallanmamıştı bu olay.
 • rasheed wallace'ı poster etmiştir kendileri.
  http://www.youtube.com/watch?v=nzgzond5qja
 • 3-4 sene içerisinde ligin en önemli skorerlerinden biri olmaya aday, oyun tarzıyla wade'i hatırlatan basketbol oyuncusu. babada doc rivers olunca tabi, hiç sıkıntı çekeceğini sanmıyorum nba'de. özellikle drive esnasında ani bir şekilde yön değiştirebilmesi falan baya zor tutulacak bir oyuncu olacağının en önemli işareti.