şükela:  tümü | bugün
  • lisanslı türkiye versiyonu da vardır. autocar gibi.
    görsel olarak autocar daha başarılı. bu abiler de test sonuçlarını işlemekte ve aktarmakta başarılı.
    autocar daha özgün, her ay güzel bir projesi oluyor. ank-ist uçakla mı otomobille mi daha kısa sürede kat edilir testi, en az tüketim değerine ulaşma yarışması* vs.
    içerikle alakası yok ama en güzel yanları gün şaşmamaları. derginiz ayın birinde mutlaka elinizde, autocar beşinden önce gelmez...
    nasıl bir entry oldu lan bu...
  • ülkemizde hazırlanan aylık otomobil dergileri içinde kanımca en başarılısı olan dergi. testler, yazılar, kompozisyon, haberler ve fotoğraflar ile işin en güzelini yapmaya çalışıyorlar ve başarılı da oluyorlar. insanda, bir parçası olup bünyesinde çalışma isteği oluşturuyorlar.
  • yazarlarından birinin mahallemizde oturduğunu düşündüğüm dergi.

yoksa çeşitli dergilerdeki testlerden farkında olduğum ve test aracı olduğunu bildiğim araçları park halinde görüp, sonra bunların testlerini, derginin takip eden sayısında görüyor olmamın başka bir açıklaması olamaz.
  • atv ve turkuaz dergi grubu'nun satılmasıyla türkiye edisyonu kapatılan dergi. yerine otohaber aylık olarak yayınlanacakmış.
  • otohaberin aylığa dönecek olması üzmüştür.
  • ülkemizde yayımlanmaya başladığından beri takip ettiğim, kapatılmasına üzüldüğüm dergi.

testleri, karşılaştırmaları, sektörden haberleri ile farklı ve ilgi çekici idi. yazık oldu.
  • her ne kadar test pilotlarının, bazı markalar konusunda fanatizmlerini okuyucularına alenen hissettirdiklerine onlarca kez şahit olup bu duruma kızsam da, ülkemizde otomotiv sektörüyle ilgili yayımlanan en iyi dergiydi.

bu ülkede otomobil konusunda ne doğru düzgün bir program, (saffet üçüncü abimizi bu genellemenin kısmen dışında bırakıyorum) ne de doğru düzgün bir süreli yayın var piyasada. olan da topu dikiyor gördüğünüz gibi.

yılların getirdiği bir alışkanlıktı, gerçekten üzüldüm kapatıldığını duyduğumda.
  • haziran 2008'den beri her ay aldığım dergi. derin duygularla bağlıydım kendisine. çok iyi bir dergiydi bence. kaç tane kitabevi, market, gazete bayii gezip de bulamayınca anladım bir terslik var. önce düşündüm "heralde yanında yılbaşı hediyesi olarak takvim verdiler de insanlar aldı" dedim, ama bir yere kadar tabi... yazık oldu.

otohaber'i de bir ara her hafta alırdım ama bir yerden sonra fark ettim ki, ams çok daha iyi ve yeterli. bakalım, otohaber güzelse bundan sonra onu alırız ama ismi bile auto motor und sport kadar güzel değil. her ne kadar gazete bayisine gidince "oto motor sıport" desek de...
  • geçtiğimiz ay (mart) volkan demirkuşak ve yaman yılmaz önderliğinde fokus pokus medya kanatları altında yayın hayatına yeniden başlayan, ilk sayısında dolu içeriği ile dikkat çeken dergi.

yoğun bilgi paylaşımı, başarılı test ve karşılaştırmaları ile gerçekten güzel bir sayı olmuş, umarız devamı da böyle gelir.
  • almanya'da her kapağında en az 1 skoda olan dergi. 3 senedir takip ediyorum, arada tek tük atlıyorlar ama onlar da istisna.