şükela:  tümü | bugün
  • windows ve android versiyonlarını bildiğim, kullanışlı bir çizim programı.

ben android versiyonunu kullanıyorum. onunla ilgili yazacağım.

kalem kalınlığı ayarlanıp piksellerin neredeyse tek tek işlenebileceği kadar zoom yapılabildiği için, eli titreyen insanların bile telefonda detaylı çizimler yapabilmesine imkan veriyor. bilen bilir, normalde telefon gibi dokunmatik ekranlarda çizim yapmak bazen sıkıcıdır. işte bu özellikler bunu çözüyor. gerçi bunu yapan başka uygulamalar da vardır ama bence tercih meselesi.

bu arada bugün ilk defa windows sürümünü kullandım. evet, fare ile çizim yapmanın sıkıcılığını da çözmüş.

ekranı döndürmeden kağıdı döndürme imkanı veriyor. bunun faydasını çizim yapanlar anlayabilir.

katman özelliği sayesinde farklı katmanlarda farklı çizimler yapıp, bunları birleştirip, diğerlerine dokunmadan bir katmanda değişiklik yapabiliyorsunuz. yani mesela bir evin duvarını bir katmana çizip başka katmanlarda detay koyarsanız, bir katmanı silgiyle sildiğinizde diğer katmana bir şey olmaz. isterseniz katman gizleme özelliği sayesinde aynı anda sadece belirli katmanları görebilirsiniz.

kağıda dosya ekleme, aynalama gibi özellikleri var.

birkaç farklı çizim aracı veriyor. sprey tarzı olan da var, fırça tarzı olan da...

sadece ücretsiz sürümünde bazı kısıtlamalar bazen gıcık edebiliyor(katman sayısı sınırı gibi). ama bence genel olarak iyi. tavsiye ederim. severek kullanıyorum.