şükela:  tümü | bugün
 • eskiden gece yarısından sonra trt 4te yayınlanan dizi, ve onun boynundan aşağısı mavi ışıklar saçan kahramanı.
 • garip diziydi bu. automan bilgisayardan türemiş bir herifti, ve walter diye bir herifle beraber çalışırdı. o zamanlar cep telefonu falan yok, bunlar bilgisayar üzerinde birbirlerine mesaj bırakırdı. bu automan lavuğu altına motor, araba ve bilimum alet yapardı, isterse kılık değiştirirdi. 80'lerin gereksizlerindendi ama itiraf ediyorum hastasıydım.
 • hafızamda 80 sonlarının televizyonuna ait karelerden biri.

  teyzemle aynı odada uyurduk. ben de ilkokula gidiyorum filan bu dizinin müptelasıyım. ama gece geç yayınlanıyor aksi gibi. teyzem de aksiydi zaten. bak ne hatırladım. izletmezdi yav doğru dürüst. azarlardı hemen. kıvranırdım yatağımda; sesini az aç, ay yok dur çok oldu az kıs, lan duyulmuyo aç aç ühü filan. automan ya.

  http://www.vidivodo.com/47652/automan
 • muhtemelen çekildiği memlekette kimsenin yüzüne bakmadığı ama trt'mizin ucuza kapatırız hesabıyla alıp gece yarısına doğru oynattığı, seksenlerin her türlü özgünlüğünü bünyesinde barıdıran dizi.
  her nasılsa geçen gün bu dizinin her bölümünde vuku bulan bir hadiseyi hatırladım. bu mevzu neredeyse dizinin alameti farikasıydı; dizideki elemanın aracı doksan derecelik dönüşler yapıyordu. evet, valla öyle. eleman sokak başlarında öyle geniş alayım falan diye uğraşmıyordu, araç matematiksel bir kesinlikle doksan derecelik dönüşler alıyordu. dizideki diğer eleman da araçta iki büklüm olurdu haliylen.
 • arabaya dönüştüğünde köşeleri 90 derece şrak diye dönerdi, diziyle ilgili hatrımda tek bu kalmış.
 • tron'un bilgisayar içinde olanı değil de gerçek dünyada olanıdır.

  lamborghini countach, light cycle gibi 90 derecelik sert dönüşler yapıyor.
  automan'deki cursor, tron'daki bit'ten esinlenilmiş.
  automan'in giysisi de tron'daki giysilere benziyor.
  introsunu da seyrederseniz, automan'nin helikopterinin tron'daki encom helikopterine benzediğini görebilirsiniz.

  automan: http://www.nationalhelicopter.com/imgs/automan.gif
  encom: http://jimhillmedia.com/…ages/upload/tlsf-6-web.jpg
 • 13 bölümlük bilimkurgu dizisi..tüm bölümleri orijinal dilinde şuradan izlenebilir..
 • trt-3'ün ilk açıldığı dönemlerde ekrana gelen diziydi. ah be 3.kanal ne ümitlerle açılmıştı. ama o yıllarında özel tv gibi çalışırdı. sitcom ,drama dizileri ,eski klasik diziler ve her yıldan filmler..
 • yeşil perde neydi, 90 derece dönebilir mi arabalar, çizgilerden 3 boyutlu print al gtün yiyorsa... olm 40 yıl öncesinden bahsediyoruz gazetelerden yapıştırmalar çıkıyordu c64 dinozorlar dergileri falan vardı aq ... hayal gücümü bir bu bir de clementine geliştirdi

  sevgili günlük.. . sktret sen bunları, her hafta geceyarısı bölüm beklediğin bu yılı asla unutma