• abd'de bazi sigorta sirketleri bu aleti [ya da benzerlerini] suruculerin davranis profillerini saptamak icin kullaniyorlar. eger bu aleti kullanirsaniz [zorunlu degil] daha dusuk odeme yapabiliyorsunuz, tabii agresif kullanmiyorsaniz.
  • derinlerden gelen "dizzhh dizhhh" şeklindeki simmons sds 5 vuruşları, 80'lerde olduğumuzu suratımıza çarpan, kristal ve dijital sound'lu dx7'ları, funky gitar riffleri ve 'moog' baslarıyla hala dansettiren ve asla eskimeyecek bir pointer sisters eseri, new-wave & funk & pop elementlerini kusursuzca bir potada eritmiş harika bir dans klasiği...
  • sürücü asistanı için olanı için konuşursak;

türkiye desteği yok, abd'deyken alıp türkiye'de kullanmaya çalıştığımda sisteme abd dışındaki vehicle identification number'lar(vin) tanıtılmadığı için çalışmadı,(aracın verilerini doğru işlemek için uygulamaya vin girilmesi gerekiyor) mail atıp destek isteyince aracımın vin'ını benim için sisteme manuel olarak kaydedip hesabıma işlediler. bu arada özellikle kaza asistanı servisinin çalışmayacağı konusunda defalarca uyarı ve bilgilendirme yaptılar. müşteri hizmetleri gayet güzel.

bir puanlama sistemi var, hızlanma, yavaşlama, yüksek sürat gibi sarfiyatı arttıran eylemlerinizde 100 üzerinden puan kırıyor. bildiğin haftalık karne koyuyor önüne.

en iç acıtan özelliği kaç paralık yakıt harcadığınızı gösteriyor olması zira yakıt fiyatlarını abd'den alıp yapıyor hesaplamaları. fiyat farkı çılgın.
  • prince in erken dönem hipnotik-füturistik funk klasigi. dance music sex romance ile 1999 in agirlik merkezini olusturur. 10 dakikalik kraftwerkvari synth groove plaktaki diger parcalarda oldugu gibi dinledikce kisa gelir. bana gidecegim her partide bunu verin! su an idealimdeki parti: 1999
  • bileğin hareketiyle kendi kendilerini kuran kol saatlerine denir.
  • grand theft auto vice city soundtrack'inde de yer alan 83 çıkışlı unutulmaz pointer sisters eseri.
  • zhu ve alunageorge‘un production aşamasına çaktırmadan disclosure’ı dahil edip etmediklerini sorgulatan parça. yani öyle bir sound’u var ki ilk defa dinliyor olsam ve kimin yaptığını bilmesem kesin disclosure yapmıştır derim, o derece. hoş parçadır tabi, o ayrı.
  • surucu asistani olani bir kac aydir kullaniyorum. halihazirda neler yapiyor ?

1. yakit tuketimi analizi
    2. yakit tuketimini arttiran durumlarda sesli uyari
    3. son park edilen yeri otomatik olarak kaydetme
    4. "check engine" isigi yandiginda, arizanin ne oldugunu soyleme.

alet, bluetooth uzerinden iphone [en son baktigimda android destegi beta durumdaydi] ile konusup, anlik datayi inceliyor. ornegin kirmizi isiktasiniz, yesil yaninca hizli kalktiniz hemen emekli subay moduna geciyor. ya da tersine ani fren yaptiniz diyelim, hemen "bip" i yiyorsunuz kafaniza. ayni sekilde abd icin 70 mil'i gecerseniz, ne kadar sure ile 70'in uzerinde oldugunuzun cetelesini tutup, hesap soruyor.

sonra her hafta size bir rapor cikariyor ve o haftaki durumunuza gore puan veriyor. check engine ozelligini hic kullanmadim ne mutlu ki ama yorumlar gayet basarili oldugu yonunde.

kullanmaya basladigimdan beri hiz yapmama, arabayi yumusak kullanma aliskanligi gelistirdim. eger agresif bir surucuyseniz nefret edebilirsiniz, onun disinda tavsiye ederim.

http://www.automatic.com/
  • ayrıca bütün entrylerden öte sevilen ve klibiyle güldüren eğlendiren bedük şarkılarından biri.

ahan da link

"dance automatic, electronic, cybersonic, systematic" ayarında "bu ne lan" dedirten sözlere sahip olsa bile bedük enerjisi işte... keline kurban abi.
hesabın var mı? giriş yap