şükela:  tümü | bugün
  • eski bir istanbul üniversitesi mezunu olarak, ikinci üniversite kapsamında, sosyoloji bölümüne kaydolduğum fakülte.

sistemsel açıdan epey bir eksiği var gibi gözüküyor ama haydi hayırlısı...
  • öğrenimi iki hafta geç başlatarak, öğrenciler üzerindeki ders yükünü arttıran okul. umarım bu yaptıklarını farklı bir şekilde telafi ederler.

resmi sitelerinden yaptıkları açıklama şu şekildedir;

---------------------------
    açık ve uzaktan eğitim fakültesi öğrencilerinin dikkatine
    halen yeni kayıt olacak öğrencilerimizin kargo yolu ile belgelerini gönderiyor olması, kayıt yenileyecek öğrencilerimizden ise ders seçimi yapmayan öğrencilerin varlığı sebebiyle, herhangi bir mağduriyet yaşanmaması ve tüm öğrencilerimizin aynı anda ders başı yapabilmesi için;
    akademik takvimde 17 eylül pazartesi günü başlayacağı ilan edilen dersler, 1 ekim pazartesi günü başlatılacaktır.
    ilk iki haftalık gecikme vize dönemine kadar yapılacak telafi dersleri ile giderilecektir.
    öğrencilerimize duyurur, 2012-2013 eğitim öğretim yılında başarılar dileriz.
    istanbul üniversitesi açık ve uzaktan eğitim fakültesi dekanlığı
    17-09-2012

----------------------------------

iki hafta gecikme demek, sistemde ders notların yayınlanmaması demek. o yüzden ders yükü artmış benim matematikten kalacağı kesinleşmiştir.
  • bu fakülteye kaydolacak kişilerin anadolu üniversitesi'nde olduğu gibi direk üniversite adıyla değil açık ve uzaktan eğitim fakültesi adıyla mezuniyet belgesi/diploması alacağını bilmesi gerekir.

kaynak:
    http://auzef.istanbul.edu.tr/…-sorulan-sorular.aspx
  • 2012 yılı itibariyle 4 yıllık açıköğretim bölümleri; coğrafya, felsefe, iktisat, işletme, sosyoloji ve tarih.

dönemlik harç: 370 lira

ve evet diplomanın üzerinde istanbul üniversitesi açık ve uzaktan eğitim fakültesi yazacak.

ancak anadolu üniversitesi diploması artık ayağa düştüğünden her türlü tercih edilebilir. hatta anadolu üniversitesinde örgün olarak okuyanlara acıyorum adam mühendislik okusa bile cahil yurdum insanı aa anadolu üniversitesi mi ben de işletme okuyorum yaa diyerek küçümsüyor.

benim tercihim sosyolojiden yana oldu hobi olarak sosyolog olmak istiyorum, hem öğrenci kimliğim filan olur etkinliklere katılırım düşüncesiyle bir delilik yaptık hadi hayırlısı.
  • sınavları internet üzerinden yapılacaktır. yani bu da sınavlara hiç çalışmayıp, sınav esnasında yan sekmeden notları açarak geçebileceğiniz anlamına geliyor sanırım. böyleyse gerçekten çok saçma.
  • demo sınavı uygulaması patlamıştır büyük ihtimalle. alms'ye ulaşmak imkansızdır sınav başlama saati itibariyle. demo sınav uygulamasının da amacı bunun gibi olası durumları görmek olduğundan, ortada bir başarı vardır diyebiliriz belkide.

sınav başlangıç saatinden 15 dk sonra gelen edit: http error 503. the service is unavailable.
  • sizin yapıcağınız demonun emosunu sikim dedirten sınavdır. lan kıracam bilgisayarı o olacak. hayır gerçek sınavda da böyle olursa işimiz var.
  • yaklaşık 50 dakikadır online vize sınavının deneme sürümüne katılmaya çalıştığım ilim irfan yuvası. sanırım bu kez ilk soruyu görmeye gerçekten çok yaklaştım, hissediyorum.
  • 17.11.2012 tarihinde yapmaya çalıştıkları demo sınavı ile sistemlerinin eksiklerini fark etmelerinin umulduğu açık ve uzaktan eğitim fakültesi. bu gidişler uzaktan sınav yapamama fakültesi takısını da eklemeleri yerinde olacaktır.
  • başla'ya tıkladıktan sonra açılmayan vatandaştır. şimdi benim süre gidiyorsa soracağım onlara uleyn.