şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir yazar. kürt sanırım nickten anladım*

hoşgelmiş.

edit: entry'leri tak tak tak zamanın ötesine gidiyor. buralar dolacak gibi, o zaman hoşgelmemiş mi oluyor*

edit 2: bu da zamanın ötesine yollanmış. hak vermiyor değilim.

sevmedim.
  • malak'ı çağrıştıran bir nick değildir.
  • (bkz: jiro)
  • kendisi büyük ihtimalle sözlüğün en yaşlı yazarı. #24821651 nolu entry'sinde önce, o doğduğu zamanlar, doğduğu yerde kürtlerin nasıl da saygın olduğunu anlatıyor, sonra ise tek ırka dayalı devletin kurulmasıyla bu yapının nasıl tahrip edildiğini. bahsettiği devlet tc ise, kendisinin asgari 100 yaş civarında olması lazım. saygılarımla.

yok kendisi daha gençse ve bu değişim daha sonra olmuşsa, kürtlerden saygınlıklarını, gerçekte kimin aldığını bir daha düşünmesini tavsiye ederim. haddim olmayarak.
  • türkçe: ava giden velet avlanır.
  • ığdır'da kürtlerin çoğunlukta olduğunu sanan yazar. hayallerde yaşayan arkadaşlardan biri olduğu aşikar.

şurda görülebileceği üzere 27.502 (mhp) + 22.776 (akp) > 25.437 (bdp destekli bağımsız aday)

ha istiyorsanız referandum yine olur da ığdır'da kürtlerin istediği asla olamaz.

kaldı ki sadece mhp ile akp'nin oylarının toplamının bdp'den fazla olduğunu (hatta mhp bile tek başına bdp'den fazla, akp'ye de gerek yok) gösterdim, %1 gibi oylar alan partileri hiç kıyaslamaya sokmadım bile.

(bkz: #24884058)
  • okumayı bilmeyen yada okusa bile okuduğunu anlamayan yazarlar tarafından eleştirilen yazar.

ığdır'da kürtlerin "çoğunlukta" olduğunu sanmamaktadır. ığdır'da kürtlerin "yoğun" yaşadığını sanmaktadır. son iki milletvekili seçiminde bdp'nin milletvekili çıkarması ve belediye seçimlerini de kazanması bu kanıya varması için yeterlidir.

(bkz: #24884058)

bakın "çoğunluk" eşit değildir "yoğunluk". ikisi birbirinden farklı kavramlardır. ayrıca akp'ye kürtlerin oy vermediğini sanıp tespit sıçanlar referandumdan korkmasınlar. demokratik bir taleptir.

edit: türkçe dersi. "istanbul kürtlerin yoğun yaşadığı bir şehirdir" cümlesi "istanbul nüfusunun en az yüzde 51'i kürttür" anlamına gelmez. bu cümleden şu anlaşılabilir diğer şehirlere kıyasla istanbul kürtlerin daha fazla yaşadığı bir şehirdir ya da istanbul'da kürtlerin hatırı sayılır bir nüfusu var.
  • dün gece itibari ile çaylak ve lanetli edilmiş yazar. sözlük yönetiminin ne için böyle böyle bir cezalandırmaya gittiğini anlamak güç. eğer aşağıdaki başlığı açtığı için böyle bir karar verildiyse sözlük moderasyonunun kendini sorgulaması gerekir. son derece demokratik bir talep olan referandum istemek suç olmamalıdır. eğer kürtlerle ilgili başlıklar açıyor diye çaylak edildiyse daha vahim. sözlük kurallarını yazsalarda bizde bilelim. kürt ve kürdistan kelimelerine yasak mı vardır.

(bkz: kürtlerin olduğu yerde özerklik referandumu olsun)
  • harika bir yazardır. kendisine göre abdullah öcalan kürt halkının lideridir, ortalama bir vicdana göre ise apo anca sikimun lideridur.