• belirli hayvanlarin avlanmasi icin izin verilen sure.
  • haricinde kalan aylarda hayvanların rahat rahat üredikleri beslendikleri mevsimdir.

edit: bu entry'i kopyalayıp, "av mevsimi filmi hakkında ekşisözlük yazarlarının görüşleri" diye sitesinde yayınlayan amca.

bambaşkaymışsın.
  • şener şen ve cem yılmaz'ın beraber oynayacağı yavuz turgul imzalı fida film projesi. ayrıca melisa sözen ve okan yalabık'da oynuyormuş. türk sineması adına önemli bir olay.
  • şener şen, cem yılmaz ve okan yalabık üçlüsünden herhangi biri bir filme gitmek için yeterli bir sebepken üçünün birden yer aldığı, bunun yanında yönetmeni de muhsin bey ve eşkıya gibi türk sinemasının başyapıtlarına imza atan yavuz turgul olan film. fazla söze gerek yok merakla bekliyoruz ama beklentilerimiz çok yüksek olacak şimdiden söyleyelim.
  • hem hayvanlar, hem de salaklar için pek iyi olmayan, fıkralara konu mevsimdir..

bu mevsimle ilgili bir fıkra şöyledir:

adamla karısı birbirlerini sevmelerine karşın, cinsel hayatlarında büyük bir sorun yaşamaktadırlar. tüm isteklerini, heyacanlarını yitirmişler, sevişmekten kaçınır olmuşlardır.

psikoloğa giderler. psikolog dinledikten sonra çözüm yolunu gösterir. "beyefendi çiftçi olduğunuzu, günün çoğunluğunu tarlalarınızda, bağınızda geçirdiğinizi söylediniz. size yeni bir heyecan gerek. örneğin dışarıda olduğunuz zamanda, etrafta başka kimsenin olmadığından emin olunca arayın karınızı. hemen gelsin. açık havada, doğada sevişmeyi deneyin. bu sizi müthiş heyecanlandırıp, cinsel yaşamınızı tekrar başlatacaktır"

bir kaç ay sonra doktor ve adam tesadüfen karşılaşırlar. doktor sorar "nasıl gidiyor?".
    adamın biraz yüzü asılır: "valla bizim köyde cep telefonları çekmiyor. ben de dediğiniz yöntemi uygulamak üzere tüfeğimi yanıma alıp tüfekle ateş ederek hanımı çağırmaya başladım. başlangıçta herşey mükemmeldi. lakin av sezonu açıldığından beri hanımı pek göremiyorum..."
  • tahmini vizyon tarihi olan aralık ayına kadar bana gün saydıracak film. böyle bir kadroyu, özellikle de çetin tekindor, şener şen ve okan yalabık üçlüsünü bir araya getirdiği için yavuz turgul'a buradan çok teşekkür ediyorum.
  • cem yılmaz filmde kazım koyuncu'nun bir şarkısını söyleyecekmiş. turgul bu sahne için çok özeniyormuş.
    http://www.sabah.com.tr/…azim_koyuncuya_avci_selami
  • “av mevsimi’ ortalığı yıkacak”

cem yılmaz, “av mevsimi” isimli sinema filmi hakkında da ilk kez konuştu:

* filmde cinayet masası dedektifini canlandırıyorum. burada bir polisi oynamak, benim bütünüyle tür değiştirdiğim anlamına gelmiyor, fakat istediğim bir şeydi komedinin dışındaki projelerde de yer almak.

* “sizin bugün sahneniz bitti, eve gidebilirsiniz” dedikleri hayatımdaki tek film bu. çünkü ben film bitmeden hiç eve gitmedim. normalde sette yatan bir insanım. ama artık ’işiniz bitti gidebilirsiniz’dediklerinde direnmiyorum.

yavuz turgul ve şener şen komediyle ilgili bildiğim her şeyin temellerini atmış insanlar. onların benim bünyemdeki varlığını inkar edemem.

* film aralık’ta vizyonda. ortalığın kırılacağına inanıyorum. bu film 2010’un çok önemli bir hadisesi olacak.

sabırsızlıkla bekliyoruz.
  • http://www.avmevsimifilm.com/ sitesinden teaserlarına ulaşabileceğiniz film.
  • twitter sayesinde varlığından haberdar olduğum, facebook sayesinde teaserını izlediğim film.
    sözlük sayesinde siz de izleyin istedim. çok asosyalim lan :(

http://www.facebook.com/…o/video.php?v=438935956288
hesabın var mı? giriş yap