*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • baska bir varligi oldurmek , sonra onu ooole kanli kanli alip soyup pisirip yemek ve hani bana dedirtmek icin kullanilan tufek
 • savaş tüfeklerinden farklı olarak birbirine bitişik iki namlu veya nadiren de tek namluludurlar.
  günümüzde son derece modern ve fişek kapasiteleri yüksek olan çeşitli tiplerde av tüfekleri üretilmektedir.
  av tüfekleri özelliklerine göre çeşitli ayrımlara tabi tutulmuşlardır.
 • almaya niyetlendiğim alet. sizleri bilmem de, ben yabani tavşan yemek istiyorum.

  ayrıca tavşan tavuktan daha sevimli geliyor diye onun öldürülmesine karşı çıkıp da, marketlerde parça parça tavuğu görünce kılınız kıpırdamıyor. hem siz o marketteki tavuk için emek harcamıyorsunuz. kafeslerde büyütülen belki güneş ışığını hiç görmeden hormonlarla şişirilmiş tavuğu alıp yemekten daha insanidir; gün boyu yiyeceğin için dağlarda dolaşmak, yakalayabilirsen onu yemek yakalayamazsan aç kalmak. evet, kesinlikle daha adil.
 • "öldürmek istemediğiniz canlıya doğrultmayınız" yazar bunların üzerinde.

  (bkz: adli tıp)
 • ava gittiğinizde namlusundan görünmez bir lazerin çıktığını düşünüp, hareket ederken o lazeri kimseye değdirmeden tüfeğinizi taşımalısınız. yakın mesafede askeri tüfeklerden daha etkilidir.

  boş olanı dolu olanından daha tehlikelidir. o yüzden boş tüfekle ve emniyete alınmış tüfekle oyun oynanmaz, şaka yapılmaz. (bkz: anladın sen onu)

  ayrıca tüm kasaplara ve celeplere sesleniyorum: elinde bıçak olmayan hayvanı niye kesiyorsunuz kardeşim?
 • avcılar kulübüne üye olarak rahatça edinilebilecek tüfeklerdir. bir silah almak için emniyetten hastaneden şuradan buradan rapor almak yerine avcılar kulübüne sadece üye olup nüfus cüzdanı fotokopisi vb birkaç şeyi görütdükten sonra rahatça pompalı tüfek alabilirsiniz.
 • avcılar kulübüne üye olmak, bu tüfeği edinebileceğiniz anlamına kesinlikle gelmez. zira; evvela 1 adet sağlık raporu, 1 adet vergi borcu yoktur kağıdı, 1 adet sabıka kaydı, nüfus kimliği ve 4 adet fotoğrafla ikamet ettiğiniz emniyet müdürlüğüne gidip, "yivsiz av tüfeği satın alma belgesi" almanız gerekmektedir. bu belge ile istediğiniz tüfeği satın alıp, tüfekle birlikte emniyete gitmelisiniz. burada tüfeğiniz ruhsata işlenecektir. aksi takdirde ruhsatlı bir tüfeğe sahip olamazsınız. hatta tüfeği güvenlik amaçlı ya da tactical atıcılık yapmak için alıyorsanız, avcılar kulübü üyeliğini hiç yaptırmayabilirsiniz.
 • neticeden saçmaların tek tek çıkarılıp metal bir tabağa ''çıng çıng'' sesinin özellikle duyurdukları türk filmlerinden bildiğimiz gelişmiş insan avlama aracı.duvarda asılı olması biz türkler"e has bir ev aksesuardır. havalısı da olup ergenlik zamanlarında şiddetin içsel dışa vurumudur.
 • aşağıda gördüğünüz rakamlara bakınca, üstü kapalı olarak bireysel silahlanmanın önünün açılmış olduğu görülüyor.
  ruhsat türü süresi harç ücreti

  bulundurma 5 yıl 1.132,30 tl
  taşıma 5 yıl 3.538,50 tl
  meslek mensubu taşıma 5 yıl 3.538,50 tl
  yivli av tüfeği ruhsatnamesi 5 yıl 3.538,50 tl
  yivsiz tüfek ruhsatnamesi 5 yıl 27,50 tl

  27.5 lira, evet şaka değil, harbiden 27,5 lira. üstelik kılıfında ve boş olarak arabanızın bagajında taşıyabiliyorsunuz. itin köpeğin bol olduğu ve elinde bunların olduğu memlekette yaşıyoruz.

  ayrıca evde bi kenarda durmaktadır bu bahsi geçen ite çakala karşı, allah tetik çekmeyi nasip etmesin.
 • konya'daki av tüfegi fabrilarinin, derya arms ,husan silah sanayi, typhon , balıklı silah sanayi vs deli gibi şarjörlü modelini üretip bolca sattigi tüfek. şarjörlü modeller 50 taneye kadar fisek alabiliyor, bir nevi kalesnikof a dönüsüyor. tek mermi atma mesafeleri 300 metre civari. bu tüfekler ic piyasaya deli gibi satilyor, en cok alanin tarikatlar oldugu ve catalca civarinda atis talimleri yaptiklari söyleniyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=h-boxfhzghu
  https://www.youtube.com/watch?v=gzrhcbxf3ao
  https://www.youtube.com/watch?v=7irzcwdoxjo